Michał Szczygieł

i

Autor: Universal Music Polska Michał Szczygieł - kiedy premiera drugiego albumu?

Nowość

Michał Szczygieł na ostatniej prostej do wydania drugiego albumu. Kiedy premiera?

2023-10-07 15:58

Pracując nad materiałem, Michał Szczygieł chciał przekazać słuchaczom całą gamę emocji, którym daje się ponieść. Czasami to poczucie beztroski i chęci do zabawy, które przekuwa w wakacyjne hity, niekiedy silna motywacja do kroczenia obraną ścieżką, innym razem do głosu dochodzi serce i romantyczna natura Michała. Kiedy wychodzi jego druga płyta?

- Moja druga płyta to zapisek mojej muzycznej i emocjonalnej drogi ostatnich dwóch lat. To po prostu „Michał Szczygieł”, czyli ja - pisze o drugim albumie muzyk. - Starałem się bawić słowem, dźwiękiem i obrazem, eksperymentować. Myślę, że trafię tym materiałem w gusta nowych słuchaczy, ale również zaspokoję fanów mojej dotychczasowej twórczości. Cieszę się, że to już!. Michał zaangażowany był w cały proces tworzenia albumu – zarówno w wymiarze muzycznym i tekstowym, jak i wizualnym (klipy, sesje zdjęciowe, poligrafia albumu), czego efekty mogliśmy obserwować od wypuszczenia pierwszego singla, zapowiadającego krążek. Na album „Michał Szczygieł” trafiło dziesięć utworów, w tym opublikowana platynowa „Adrenalina”, „Nowe sytuacje”, „Sam sobie wziął”, „Pocałunek lata” oraz „Wola wygranej”. Premiera 27 października.

Michał Szczygieł o początkach, nowym singlu i pierwszym pocałunku

Michał Szczygieł - tracklista nowego albumu

  1. Adrenalina
  2. Nowe sytuacje
  3. Najdalej, gdzie wzrok sięgnie
  4. To nie zabawa
  5. Sam sobie wziął
  6. Pocałunek lata
  7. Wyjdę na plus
  8. Możesz być kim chcesz
  9. Wola wygranej
  10. Światło

Michał Szczygieł - pierwsza płyta

Poprzednikiem drugiego albumu artysty jest świetnie przyjęty debiut „Tak jak chcę”, mający status Złotej Płyty, w skład którego wchodzą podwójnie platynowe single „Spontan” i „Nic tu po mnie”. Michał Szczygieł to czołowy przedstawiciel młodego pokolenia twórców pop, który na scenie nie ma sobie równych. Każdym singlem udowadnia, że dynamiczne, popowe produkcje to jego żywioł. Jest w pełni świadomym muzykiem, który doskonale wie, jak powinien brzmieć rasowy, jakościowy przebój.