Messenger

i

Autor: Canva

Aplikacje

Messenger usunie stare wiadomości. Znamy sposoby, by zachować wszystkie dane!

2024-03-05 9:20

Wygląda na to, że nowe aktualizacje komunikatora z niebieskim dymkiem nie wszystkim przypadły do gustu. Chodzi o opcję wiązaną z zabezpieczeniem pamięci. Chodź w teorii brzmi to nieźle, to w praktyce wiele osób skarży się na to, że część ich starych wiadomości zniknęła bezpowrotnie. Na szczęście można temu zapobiec.

Najnowsza aktualizacja Messengera wywołała spore zamieszanie wśród użytkowników. Internauci obawiają się, że część ich czatów zostanie trwale usunięta, przez co nie będą mogli wrócić do swoich starych wiadomości. Chodzi o konwersacje, które mają więcej niż trzy miesiące. Messenger będzie usuwał wiadomości starsze niż 90 dni, jeżeli wykryje zbyt małą ilość dostępnej w pamięci urządzenia. Takie czyszczenie ma na celu zaoszczędzenie miejsca.

Usunięto wiadomości, aby zaoszczędzić miejsce w pamięci urządzania - to komunikat, który wyskoczył wielu użytkownikom.

Niestety, wówczas było już po fakcie, a odzyskanie archiwum jest raczej niemożliwe. Jednak spokojnie. Nie każdy będzie mierzył się z podobnym problemem, jednak musi mu zapobiec nieco wcześniej. Wszystko ze względu na to, że wdrożenie nowej funkcji Messengera związanej z bezpieczną pamięcią i szyfrowaniem wiadomości może oznaczać usuwanie starszych czatów w sytuacji, gdy system wykryje zbyt małą ilość pamięci w smartfonie lub tablecie. Warto pamiętać o tym, że z potencjalną utratą wiadomości będą mierzyć się przede wszystkim użytkownicy, których urządzenia dysponują małą ilością wolnego miejsca w pamięci. W skrócie:

Messenger - usunięte wiadomości

Aby zabezpieczyć swoje wiadomości należy w ustawieniach Messengera można odnaleźć ustawienia bezpiecznej pamięci. Należy otworzyć menu, wybrać kategorię Prywatność i bezpieczeństwo, a następnie wejść w pełni szyfrowane czaty. Wówczas obowiązkowym jest wpisanie PINu lub kodu, by wiadomości były zapisywane nawet wtedy, gdy są starsze niż 90 dni. Co więcej, użytkownicy muszą również dbać o to, by na ich urządzeniu zawsze była dostateczna ilość przestrzeni na dane.

  • Otwórz Messengera na swoim urządzeniu (może to być smartfon, laptop, tablet lub komputer stacjonarny).
  • Kliknij swoje zdjęcie profilowe, a następnie wybierz opcję "Prywatność i bezpieczeństwo".
  • W kolejnym kroku kliknij "W pełni szyfrowane czaty", później w "Bezpieczna pamięć".
  • W tym momencie musisz wybrać opcję bezpiecznej pamięci. Masz do wyboru kod PIN, 40-znakowy kod albo opcję zapisywania kopii zapasowej tylko na swoim urządzeniu.
  • Na ekranie będą wyświetlać się kolejne instrukcje, jak utworzyć kod PIN lub 40-znakowy kod. Pamiętaj, aby zapisać kod bezpiecznym miejscu i nie pokazywać nikomu!
Maks On Air - Luna na Eurowizję | Eska