Melanie Thornton tragicznie zginęła w katastrofie. To ona nagrała hit Coraz bliżej święta

i

Autor: screen z wideo na YouTube: Melanie Thornton - Wonderful Dream (Holidays Are Coming) (YouTube/MelanieThorntonVEVO) Melanie Thornton tragicznie zginęła w katastrofie. To ona nagrała hit Coraz bliżej święta

Melanie Thornton tragicznie zginęła w katastrofie. To ona nagrała hit Coraz bliżej święta

2020-12-10 11:40

Melanie Thornton wykonała ponadczasowy hit świąt Wonderful Dream (Holidays Are Coming). Rokrocznie od ponad 19 lat grany jest przez nawiększe stacje radiowe na całym świecie w różnych wersjach językowych. W Polsce znany jest pod tytułem Coraz bliżej święta. Niestety, wykonawczyni tego christmasowego przeboju nie było dane cieszyć się z ogromnego sukcesu. Artystka zmarła w tragicznej katastrofie samolotu.

Spis treści

  1. Melanie Thornton - tragiczna śmierć
  2. Melanie Thornton - kim była?
  3. Melanie Thornton - piosenka Wonderful Dream

Coraz bliżej święta - piosenka rokrocznie wywołuje uśmiech na twarzy, powoduje radość a włączanie jej gwarantuje wyjątkową atmosferę świąt. Za najbardziej znaną, polską wersję tego utworu odpowiada Ania Szarmach. Oryginalna odsłona tego singla również została stworzona z myślą o Bożym Narodzeniu, jednak jej historia nie jest już aż tak radosna. Wykonawczyni Wonderful Dream (Holidays Are Coming) zginęła tragicznie w katastrofie lotniczej. Melanie Thornton, bo o niej mowa, nie zdążyła świętować swojego międzynarodowego sukcesu. Piosenka została wydana dwa dni po jej śmierci, ku jej pamięci. 

Świąteczne hity! Czy znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
"Listy do M." to seria filmów o miłosnych perypetiach Polaków. Ile jej części już nakręcono?

Melanie Thornton - tragiczna śmierć

Melanie Thornton zginęła kilka godzin po swoim koncercie w Lipsku. Co się wydarzyło? Artystka wsiadła do samolotu relacji Zurych-Kloten. Około godziny 21:00 samolot zbliżał się do lotniska Zurych-Kloten, jednak podczas zbliżania z wieży kontroli lotów zapadła decyzja, żeby nakierować załogę z pasa 14 na gorzej przygotowany pas nr 28. Zgodnie z wytycznymi, załoga rozpoczęła procedurę lądowania. W tym czasie panowała ograniczona, wręcz zła widoczność, która miała ostatecznie wpływ na katastrofę. Samolot zahaczył o czubki drzew i rozbił się na gęsto zalesionym wzgórzu na północ od miasta Bassersdorf. Maszyna stanęła w płomieniach na 4 kilometry przed progiem drogi startowej pasa nr 28.

W sumie, w wypadku z 33 osób na pokładzie śmierć poniosły 24 osoby, w tym piosenkarki: Melanie Thornton oraz Maria Serrano Serrano i Nathaly van het Ende. 9 osób zostało ciężko rannych.

Melanie Thornton - kim była?

Melanie Thornton urodziła się 13 maja 1967 roku w Charleston w Stanach Zjednoczonych. Artystka dała się poznać za sprawą świątecznego hitu Wonderful Dream (Holidays Are Coming), ale nie tylko. Artystka w latach 1994-2000 była wokalistką grupy La Bouche i wyśpiewała dwa wielkie hity: Sweet Dreams i Be My Lover. 

Melanie Thornton - piosenka Wonderful Dream

Wonderful Dream (Holiday are coming) zostało wydane dwa dni po śmierci Melanie Thornton, 26 listopada 2001 roku. To świąteczna ballada nagrana dla niemieckiej reklamy Coca-Cola TV oraz singiel pochodzący z albumu Ready to Fly. Polską wersję tego hitu śpiewali m.in. Ania Szarmach, Margaret, a ostatnio Dawid Kwiatkowski.

Jak zapakować prezent na święta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE