Maneskin biją rekordy z cudzą piosenką. Cover lepszy od oryginału?

2021-07-26 10:59
Maneskin przekonuje, że pragnienie ma swoją cenę. I Wanna Be Your Slave z teledyskiem!
Autor: Sony Music Poland / materiał prasowy Maneskin przekonuje, że pragnienie ma swoją cenę. I Wanna Be Your Slave z teledyskiem!

Takiego zwycięzcy Eurowizji nie było już dawno! Od chwili wygrania konkursu nie ma tygodnia bez newsa o grupie Maneskin. Zespół pędzi jak burza, bijąc rekordy popularności na całym świecie. Teraz za sprawą piosenki, która jest coverem. Interpretacja hitu Beggin w wersji Maneskin odnosi coraz większe sukcesy na światowych listach przebojów.

Maneskin - piosenka Beggin to kolejny po Wanna Be Your Slave hit włoskiego zespołu, który wywalczył zwycięstwo podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji? Na to wygląda! Utwór cieszy się coraz większym uznaniem na całym świecie, o czym świadczy jego wysoka pozycja na najbardziej prestiżowej liście przebojów. Mowa oczywiście o HOT 100 Billoardu. Beggin cieszy się uznaniem słuchaczy także w Polsce. W ostatnich dniach numer można zaobserwować na karcie na czasie polskiego YouTube'a.

I chociaż Beggin od Maneskin bije rekordy popularności, z pewnością nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nagrany przez zwycięzców Eurowizji utwór tak naprawdę jest coverem. Tak, tak, w przeciwieństwie do Zitti E Buoni czy Wanna Be Your Slave, Beggin nie jest autorską kompozycją zespołu, a jedynie interpretacją nagranego lata temu hitu. Do kogo należy zatem oryginał i czy cover rzeczywiście jest od niego lepszy?

Maneskin - piosenka Beggin

Chociaż ciężko w to uwierzyć, to piosenka Beggin ma ponad 50 lat. Utwór został nagrany w 1967 roku przez amerykański zespół rockowy The Four Seasons i cieszył się wielką popularnością, zdobywając liczne wyróżnienia. Zanim sięgnęli po niego członkowie Maneskin, kawałek odświeżyli Madcon - norweski duet hip-hopowy. Teraz Beggin przeżywa swoją trzecią młodość. Ciekawe, czy już ostatnią.

Wywiad z Maneskin
Najnowsze