Loginy i hasła do Spotify zostały wykradzione. Sprawdź czy jesteś na liście ofiar

2019-10-30 11:11
Słuchawki
Autor: Andrzej Zbraniecki/East News

Spotify to jeden z najpopularniejszych serwisów muzycznych, gdzie posłuchać możemy muzyki, którą dzielą się z nami również bezpośrednio wykonawcy z całego świata. Dzięki temu zawsze jesteśmy na bieżąco i nadążamy za nowościami. Niestety popularność ma również swoje ciemne strony. W internecie pojawiła się lista 25 000 loginów i haseł użytkowników Spotify! Jak sprawdzić, czy padliśmy ofiarą hackerów?

Loginy i hasła do Spotify zostały wykradzione? Ponad 25 000 loginów i haseł z całego świata krąży po internecie. Sam serwis nie został jednak zhackowany. Nie można również mówić o wycieku danych, bo dba on o bezpieczeństwo swoich klientów. Mimo to przestępcy zawsze znajdą sposoby, by zdobyć to, na czym im zależy. Hasła do sieci trafić mogły na wiele sposobów. Jednym z najpopularniejszych jest wyłudzanie ich poprzez tak zwane Trojany, wirusy, które zagnieżdżają się na komputerze. Jego zadaniem jest aktywowanie się w momencie logowania do serwisu będącego na celowniku twórcy złośliwego oprogramowania. Wystarczy jednorazowe wpisanie lub przyklejenie hasła. Część haseł pochodzi również z innych serwisów, do których udało się je zdobyć przestępcom. Niektóre po prostu łatwo odgadnąć, gdyż ich twórcy nie kierowali się kreatywnością, wybierając proste cyfry lub popularne słowa i imiona. Mimo to warto upewnić się, czy nasze dane nie znalazły się na liście, która krąży po sieci. Jak to sprawdzić?

Loginy i hasła do Spotify zostały wykradzione. Sprawdź czy jesteś na liście ofiar

Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twoje hasło jest wśród tych, które wyciekły, możesz spróbować wpisać swój mail w wyszukiwarkę Google. Informacja powinna się wtedy ukazać w wynikach wyszukiwania. Najbezpieczniej będzie, jednak jeśli macie jakiekolwiek podejrzenia po prostu zmienić dane logowania.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze