Kuba Badach stworzył utwór dla Disneya! Zdradził jego szczegóły [WYWIAD]

2021-03-08 15:52
Kuba Badach
Autor: WBF

Kuba Badach to polski wokalista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Dwukrotnie otrzymał statuetkę Fryderyka. Od 1999 roku jest wokalistką zespołu The Globetrotters, prowadzi również solową działalność artystyczną. Michał Hanczak rozmawiał z artystą między innymi o najnowszym utworze Liczy się tylko to, który stworzył dla Disneya.

Kuba Badach urodził się w Krasnymstawie. Mając pięć lat zaśpiewał i zagrał w zamojskim amfiteatrze utwór The Beatles Blackbird. W wieku dwunastu lat nagrał płytę Gwiazdkowe Cuda. Uczył się w klasie fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Zamościu. Stworzył zespół Polucjanci w 1995 roku. Z biegiem lat nazwa zmieniła się na Poluzjanci. W 2010 roku na koncercie Anny Karwan poznał Aleksandrę Kwaśniewską, para pobrała się 22 września 2012 roku w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. 

The Voice Kids 4 - trenerzy opowiadają suchary. Czyj żart jest najmniej zabawny?

Jak zdradził w rozmowie z Michałem Hanczakiem, tylko pięciu artystów na świecie otrzymało propozycję od Disneya stworzenia utworu do najnowszego produkcji. Badach opowiedział również w jaki sposób wyglądała współpraca z centralą wytwórni w Stanach Zjednoczonych. Całej rozmowy możecie posłuchać w podcaście poniżej:

Kuba Badach o wyjątkowej piosence "Liczy się tylko to", którą stworzył dla Disneya
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze