Kuba Badach stworzył utwór dla Disneya! Zdradził jego szczegóły [WYWIAD]

2021-03-08 15:52 jj
Kuba Badach
Autor: WBF

Kuba Badach to polski wokalista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Dwukrotnie otrzymał statuetkę Fryderyka. Od 1999 roku jest wokalistką zespołu The Globetrotters, prowadzi również solową działalność artystyczną. Michał Hanczak rozmawiał z artystą między innymi o najnowszym utworze Liczy się tylko to, który stworzył dla Disneya.

Kuba Badach urodził się w Krasnymstawie. Mając pięć lat zaśpiewał i zagrał w zamojskim amfiteatrze utwór The Beatles Blackbird. W wieku dwunastu lat nagrał płytę Gwiazdkowe Cuda. Uczył się w klasie fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Zamościu. Stworzył zespół Polucjanci w 1995 roku. Z biegiem lat nazwa zmieniła się na Poluzjanci. W 2010 roku na koncercie Anny Karwan poznał Aleksandrę Kwaśniewską, para pobrała się 22 września 2012 roku w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. 

The Voice Kids 4 - trenerzy opowiadają suchary. Czyj żart jest najmniej zabawny?

Jak zdradził w rozmowie z Michałem Hanczakiem, tylko pięciu artystów na świecie otrzymało propozycję od Disneya stworzenia utworu do najnowszego produkcji. Badach opowiedział również w jaki sposób wyglądała współpraca z centralą wytwórni w Stanach Zjednoczonych. Całej rozmowy możecie posłuchać w podcaście poniżej:

Kuba Badach o wyjątkowej piosence "Liczy się tylko to", którą stworzył dla Disneya
Najnowsze