Krystian Ochman nie poleci na Eurowizję?

i

Autor: Ewa Dunin/East News; Universal Music Polska (materiał prasowy)

Krystian Ochman nie poleci na Eurowizję 2022? Fani zmartwieni odwołanymi lotami

2022-05-07 10:51

Krystian Ochman to wielka nadzieja wszystkich polskich fanów Eurowizji. Zwycięzca The Voice of Poland uważany jest za jednego z faworytów tegorocznego konkursu i niektórzy liczą nawet na wygraną. Teraz sukces wydawał się zagrożony. Z powodu strajku kontrolerów lot polskiej delegacji mógł zostać odwołany. Czy Ochman nie pojawi się w Turynie?

Eurowizja 2022 miała być dla Polaków powodem do radości, a później okazało się, że wyjazd polskiego reprezentanta może być zagrożony. Wszystko z powodu strajku kontrolerów lotów. Od kilku tygodni przedstawiciele Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego negocjują z kierownictwem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w sprawie bezpieczeństwa, regulaminu wynagradzania oraz regulaminu pracy. Zagrożono, że jeżeli nie dojdzie do porozumienia, wiele lotów może zostać wstrzymanych. Po opublikowaniu rozporządzenia Rady Ministrów ws. wprowadzenia ograniczeń w ruchu lotniczym pojawiły się informacje, że od 1 maja podróżnych mogą czekać utrudnienia na polskich lotniskach. Wiele zaplanowanych lotów miało się nie odbyć. Mogło to dotyczyć również Krystiana Ochmana i resztę polskiej delegacji, która lot do Włoch ma zaplanowany na 2 maja. TVP wyjaśnia, czy udział Polaka w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji jest zagrożony.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2022 - kiedy pierwsza próba Krystiana Ochmana? Znamy harmonogram

Eurowizja 2022 - piosenki, które mogą wygrać konkurs

Eurowizja 2022 - Krystian Ochman nie poleci do Turynu?

Sytuacja na polskich lotniskach zaniepokoiła polskich fanów Eurowizji oraz Krystiana Ochmana. 26 kwietnia Dziennik Eurowizyjny podał jednak, że Telewizja Polska zapewniła, że Krystian Ochman dotrze na czas do Turynu. Polska delegacja miała pracować już nad ewentualnym planem B na wypadek odwołanego lotu. Alternatywą miał być na przykład lot z Berlina, do którego Krystian Ochman wraz z innymi członkami ekipy miałby się dostać drogą lądową. Teraz fani Ochmana i Eurowizji nie mają powodów do zmartwień. Jest już porozumienia w sprawie lotów, a więc rejs polskiej delegacji odbędzie się zgodnie z planem i reprezentant Polski dotrze do Włoch 2 maja.

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022. Eurowizja odbędzie się w Turynie. Trzy koncerty - dwa półfinały i finał - odbędą się w hali Papa Alpitour, która jest w stanie pomieścić nawet 18 tysięcy widzów. To nie jest pierwsza międzynarodowa impreza, która się tam odbędzie. W 2006 roku Turyn gościł Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2022 - transmisja online i w TV. Gdzie, kiedy i o której godzinie oglądać na żywo?

Posłuchaj wywiadu z Krystianem, który na kilka dni przed wyjazdem do Turynu zdradził szczegóły na temat przygotowań do Eurowizji.

Listen to "Krystian Ochman tuż przed wylotem do Turynu zdradza szczegóły przygotowań do EUROWIZJI" on Spreaker.