Festiwal K-pop Nation

i

Autor: Joanna Dembek K-pop Nation 23.09.2023 Warszawa

Festiwale 2023

KPOP NATION 2023 - relacja z wydarzenia. Tak świętowali fani koreańskiego popu

2023-09-24 10:27

W sobotę 23 września 2023 roku odbyło się niezwykłe wydarzenie dla fanów k-popu. Największa tego typu impreza w Europie właśnie dobiegła końca, jednak wszyscy uczestnicy z pewności na długo zapamiętają ten wieczór. Emocje sięgały zenitu, a koreańskie gwiazdy zrobiły wspaniałe, nietuzinkowe show.

K-pop, czyli Koren pop, to gatunek muzyczny, który zyskał popularność na początku lat 90. XX wieku, a jednym z pierwszych reprezentantów południowokoreańskiego stylu był boysband Seo Taiji and Boys. W spektrum K-popu, wbrew nazwie, wsłuchać się można w rozmaite gatunki muzyczne - od soulu, przez disco, house, funk, aż do hip-hopu. Nieprzypadkowy jest tak szeroki wachlarz brzmień, a powodem tej różnorodności jest chęć skupienia wokół K-popu jak największego grona fanów z całego świata. I to działa! Koreańskie gwiazdy w zastraszającym tempie podbijają świat i z wielkim entuzjazmem witani są przez swoich fanów w różnych zakątkach globu. Można się było temu przyjrzeć chociażby na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas festiwalu K-pop Nation, który odbył się w sobotę 23 września 2023 roku.

QUIZ: Jak dobrze znasz k-pop i koreańskie gwiazdy? Quiz dla największych fanów gatunku

Najsławniejsza OSOBA jaką POZNALIŚCIE?! | Wywiadex RADIO ESKA

Kpop Nation 2023 - święto muzyki koreańskiej w Warszawie

Fani K-popu już od wczesnych godzin porannych zaczęli gromadzić się pod Stadionem Narodowym w Warszawie w oczekiwaniu na otwarcie bramek. Próbowali urozmaicić sobie czas w bardzo kreatywny sposób. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widzimy, jak wielbiciele k-popu wykonują układ taneczny do jednego z numerów.

O godz. 19:00 na scenę wkroczył pierwszy zespół ZEROBASEONE, który w tym roku wydał debiutancki mini album „Youth in the Shade”. Już od pierwszych dźwięków, zebrana pod sceną publiczność pokazała, jak wspaniale potrafi się bawić się przy swojej ulubionej muzyce.

Wspaniałe show zrobił również girlsband Kep1er. Dziewczyny zaprezentowały fenomenalne i doskonale dopracowane układy taneczne, od których ciężko było oderwać wzrok. Momentami było słodko i grzecznie, innym razem członkinie zespołu pokazały pazur i zaprezentowały mocniejsze brzmienie.

Na aplauz publiczności zasłużył także charyzmatyczny band CIX. Zespół rozpoczął działalność 4 lata temu. W ich wykonaniach rządzi pop, R&B, hip-hop i dance.

Nieco większe doświadczenie ma band SF9, który działa od 2016 roku. Oprócz energetycznych kawałków, zespół zaprezentował ballady o głębokim przesłaniu. Ich występ był niezwykle widowiskowy, głównie dzięki temu, że każdy z członków zespołu charakteryzuje się indywidualnym stylem i umiejętnościami.

Równie dobrze zaprezentowały się dziewczyny z MAMAMOO PLUS, które zadebiutowały zaledwie rok temu. Od 2022 roku zyskały olbrzymią popularność, a to dopiero początek ich drogi w show-biznesie. Dziewczyny na Narodowym pokazały, że potrafią zrobić fantastyczne show i porwać ludzi do wspólnej, fantastycznej zabawy.

Z kolei (G)I-DLE tworzą muzykę od 2018 roku. W zeszłym roku wydały pierwszy album studyjny "I Never Die" i mają za sobą dwie międzynarodowe trasy koncertowe. Na scenie w Warszawie pokazały niezwykle charyzmatyczne i dopracowane układy taneczne oraz kunszt wokalny.

Boysband THE BOYZ był najliczniejszą grupą, która pojawiła się na scenie. 11-osobowy skład od 2017 roku zdobył rzeszę wiernych fanów na całym świecie. Polska publiczność przyjęła ich niezwykle ciepło, a oni dali z siebie wszystko prezentując energetyczne kawałki.

Gwiazdą wieczoru był band MONSTA X. Ich występ fantastycznie zwieńczył cały festiwal. Publiczność powitała ich, jak prawdziwych królów sceny, co z pewnością dodało im wiatru w skrzydła. Publiczność śpiewała razem z nimi ich największe hity. Nie zabrakło porywających kawałków, jak i ballad, które urozmaiciły występ.

Tuż po ich występie w powietrze wystrzelono konfetti, a na scenie pojawili się wszyscy zaproszeni artyści. Fani na pewno na długo będą wspominali ten wieczór.