Koncerty 2021 - na jakie wydarzenia warto pójść? [LISTA]

2021-03-17 13:14 Adam Bysiek
koncert
Autor: Pixabay.com

Koncerty to coś za czym tęsknimy odkąd rok temu, przez pandemię, odwołano wszystkie imprezy i koncerty na całym świecie. Oczywiście ucierpieli również fani z Polski. W mediach pojawia się jednak coraz więcej zapowiedzi i oświadczeń organizatorów wielkich koncertów i festiwali, którzy deklarują, że w 2021 roku będziemy mieli szansę na powrót do normalności i udział w koncertach naszych idoli oraz zespołów, których słuchamy od wielu lat. Macie już bilety, a może nadal posiadacie te sprzed roku i planujecie wymienić je na aktualne? Sprawdźcie, których koncertów nie można przegapić.

Pytań w sprawie imprez i koncertów zaplanowanych na 2021 rok jest wiele. My jednak analizując kolejne komunikaty w sprawie tych już ogłoszonych wydarzeń muzycznych, postanowiliśmy sprawdzić, na który z koncertów w 2021 roku warto się wybrać! Trzeba jednak pamiętać, że sytuacja pandemiczna jest nadal niepewna, a rząd wprowadza kolejne obostrzenia, co może mieć wpływ na planowane koncerty.

Koncerty 2021 - potwierdzone wydarzenia

Koncerty w 2021 roku zapowiadane są już od dobrych kilku miesięcy. Większość z organizatorów zapowiedziała je już w styczniu 2021 roku, ale dopiero teraz do mediów trafiają konkretne oświadczenia osób i podmiotów odpowiedzialnych za ich organizację. Które koncerty w 2021 roku są już oficjalnie potwierdzone?

Trudno wyobrazić sobie rok bez takich eventów jak chociażby Open'er Festival 2021, Orange Warsaw Festival 2021 lub Sunrise Festival 2021 - organizatorzy tych konkretnych wydarzeń potwierdzili już daty muzycznych eventów. 

Koncerty 2021 - największe wydarzenia

Chociaż Koncerty w 2021 stoją nadal pod znakiem zapytania, to są już dostępne konkretne informacje o tych najważniejszych i najbardziej istotnych. Wiemy już, że z całą pewnością warto kupić bilet na Open'er Festival 2021, ponieważ właśnie tutaj będziecie mogli spotkać na żywo takie gwiazdy jak m.in. Kendrick Lamar, Twenty One Pilots, A$AP Rocky, The Chemical Brothers. Tutaj pojawi się również Martin Garrix! Jeśli ktokolwiek z Was ma dylemat nad zakupem biletu na to wydarzenie, które odbędzie się pomiędzy 30 czerwca 2021, a 3 lipca 2021 roku, to niech nie waha się ani chwili dłużej. To jedyna taka okazja w tym roku aby zobaczyć występy tych gwiazd na żywo, na jednej scenie i to jeszcze w Polsce, w klimatycznym Trójmieście.

Kolejną gratką dla fanów muzyki wszelkiej maści jest z pewnością Orange Warsaw Festival, który w tym roku rozpocznie się 4 czerwca i potrwa do 5 czerwca 2021 roku.

Martin Garrix szczerze o tęsknocie za koncertami, hymnie Euro i nie tylko! [WYWIAD]

W stolicy na scenie pojawią się tacy artyści jak chociażby Tyler, The Creator, Young Thug i Brockhampton. To jednak nie wszystkie nazwiska i zespoły, a więc jak można domniemać, bacząc na już ogłoszonych artystów i tutaj w Warszawie warto będzie pojawić się latem w 2021 roku.

W nieco innym niż dotychczas formacie odbędzie się zarówno Fest Festival 2021, jak i Tauron Nowa Muzyka 2021. Tym oto sposobem w Parku Śląskim w Chorzowie spotkacie  Kygo, Alana Walkera oraz Fishera, a w Katowicach ACID ARAB live, Andy'ego Stotta i Bruno Bavota.

Przed nami wakacje pełne dobrej muzyki i koncertów - na razie, ponieważ nikt na chwilę obecną nie jest w stanie przewidzieć rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju. To ten aspekt był decydującym rok temu w sprawie podjęcia decyzji o odwołaniu koncertów i festiwali. W tym miejscu pojawia się także pytanie o los osób, które kupiły bilety przed rokiem jak i tych, którzy w tym roku zdecydują się na ich zakup.

Koncerty 2021 - bilety sprzed roku

Koncerty w 2021 roku na szczęście zostały zaplanowane z myślą o osobach, które rok temu zakupiły bilety na wydarzenia, które zostały odwołane. Ich sytuacja dziś wygląda identycznie w przypadku dosłownie wszystkich wydarzeń, imprez, koncertów i festiwali. Oczywiście wszystkie wejściówki zachowały ważność i z powodzeniem będą upoważniały do uczestnictwa w koncertach w 2021 roku. Niektórzy z organizatorów nawet nagradzają tych, którzy zdecydowali się zaufać przed rokiem organizatorom i nie wnieśli o zwrot pieniędzy. Na takie extra przywileje mogą liczyć uczestnicy Sunrise Festival 2021. Kolejna kwestia dotyczy kupujących bilety na koncerty w 2021 roku dziś i w najbliższej przyszłości. Tutaj sytuacja jest bardzo podobna, ponieważ gdyby jednak wydarzenie w tym roku nie mogło się odbyć z powodu pandemii i panujących obostrzeń - kupujący otrzyma zwrot środków na wskazany rachunek bankowy lub będzie mógł zdecydować się na przeniesienie swojej wejściówki na 2022 rok.

Najnowsze