Kometa Leonard 2021 - kiedy oglądać najjaśniejsze zjawisko na niebie? Tego NIE MOŻNA przegapić

2021-11-25 15:53
Kometa
Autor: pixabay.com

Grudzień mocno nas zaskoczy! To wszystko przez wyjątkowe zjawisko jakim będzie Kometa Leonard. To właśnie ona rozświetli swoim blaskiem nocne niebo na początku miesiąca i nie pozwoli o sobie zapomnieć. Kiedy i o której godzinie będzie można oglądać najjaśniejsze zjawisko na niebie? Czy Kometa Leonard będzie widoczna gołym okiem?

Kometa Leonard 2021 - kiedy oglądać najjaśniejsze zjawisko na niebie? Tego NIE MOŻNA przegapić. Grudzień kojarzy się wszystkim z zimą, padającym śniegiem i świętami. Okazuje się jednak, że podczas tego magicznego miesiąca na niebie pojawi się wyjątkowe, a w dodatku najjaśniejsze zjawisko ostatnich lat! Mowa o Komedzie Leonard (C/2021 A1), która została odkryta całkiem niedawno, ponieważ w styczniu 2021 roku. Obecnie znajduje się bardzo daleko od Ziemi, ponieważ w okolicach Jowisza, jednak z prędkością prawie 254399 km/h pędzi w stronę naszej planety. Według badań naukowców wynika, że Kometa Leonard jest niesamowicie jasna, a w dodatku posiada przepiękny warkocz, który będzie można zobaczyć nawet gołym okiem!

Piosenki, o których dziś nikt nie pamięta. Kiedyś były to wielkie hity

Kometa Leonard grudzień 2021 - DATA, GODZINA

Kiedy na niebie będzie można podziwiać Kometę Leonard? Czy będzie widoczna gołym okiem w Polsce? Mamy dla was dobre wieści! Kometa Leonard zbliża się do Ziemi i będzie można podziwiać ją w całej okazałości już 12 grudnia. To jednak nie koniec niespodzianek. Kometa Leonard będzie widoczna z naszej planety nawet tydzień wcześniej, ponieważ około 5 grudnia. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, będzie ona widoczna gołym okiem. Zjawisko należy obserwować w miejscu, które znajduje się z dala od sztucznego światła, a w dodatku gdy niebo będzie ciemne. My już nie możemy doczekać się obserwacji Komety Leonard, a Wy?

Sonda
Lubisz obserwować zjawiska astronomiczne?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze