Kometa

i

Autor: pixabay.com

Kometa Leonard 2021 - kiedy oglądać najjaśniejsze zjawisko na niebie? Tego NIE MOŻNA przegapić

2021-11-25 15:53

Grudzień mocno nas zaskoczy! To wszystko przez wyjątkowe zjawisko jakim będzie Kometa Leonard. To właśnie ona rozświetli swoim blaskiem nocne niebo na początku miesiąca i nie pozwoli o sobie zapomnieć. Kiedy i o której godzinie będzie można oglądać najjaśniejsze zjawisko na niebie? Czy Kometa Leonard będzie widoczna gołym okiem?

Kometa Leonard 2021 - kiedy oglądać najjaśniejsze zjawisko na niebie? Tego NIE MOŻNA przegapić. Grudzień kojarzy się wszystkim z zimą, padającym śniegiem i świętami. Okazuje się jednak, że podczas tego magicznego miesiąca na niebie pojawi się wyjątkowe, a w dodatku najjaśniejsze zjawisko ostatnich lat! Mowa o Komedzie Leonard (C/2021 A1), która została odkryta całkiem niedawno, ponieważ w styczniu 2021 roku. Obecnie znajduje się bardzo daleko od Ziemi, ponieważ w okolicach Jowisza, jednak z prędkością prawie 254399 km/h pędzi w stronę naszej planety. Według badań naukowców wynika, że Kometa Leonard jest niesamowicie jasna, a w dodatku posiada przepiękny warkocz, który będzie można zobaczyć nawet gołym okiem!

Piosenki, o których dziś nikt nie pamięta. Kiedyś były to wielkie hity

Kometa Leonard grudzień 2021 - DATA, GODZINA

Kiedy na niebie będzie można podziwiać Kometę Leonard? Czy będzie widoczna gołym okiem w Polsce? Mamy dla was dobre wieści! Kometa Leonard zbliża się do Ziemi i będzie można podziwiać ją w całej okazałości już 12 grudnia. To jednak nie koniec niespodzianek. Kometa Leonard będzie widoczna z naszej planety nawet tydzień wcześniej, ponieważ około 5 grudnia. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, będzie ona widoczna gołym okiem. Zjawisko należy obserwować w miejscu, które znajduje się z dala od sztucznego światła, a w dodatku gdy niebo będzie ciemne. My już nie możemy doczekać się obserwacji Komety Leonard, a Wy?

Sonda
Lubisz obserwować zjawiska astronomiczne?