Kiedy spadnie śnieg w Polsce 2020/2021? Kiedy prawdziwa zima w Polsce? [DATA]

Kiedy spadnie śnieg 2020/2021? Kiedy prawdziwa zima w Polsce? [DATA]
Autor: Albin Marciniak/East News Kiedy spadnie śnieg 2020/2021? Kiedy prawdziwa zima w Polsce? [DATA]

Kiedy spadnie śnieg? Kiedy opady śniegu w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Białymstoku, Gdańsku i we Wrocławiu? Są takie osoby, które z dużą niecierpliwością czekają na tak prawdziwej zimy. Jak wynika z długoterminowej prognozy pogody osoby te muszą zbroić się w cierpliwość. Przekonajcie się, dlaczego już teraz na naszej stronie.

Spis treści

  1. Kiedy spadnie śnieg 2020/2021? DATA
  2. Śnieg w Polsce - styczeń 2021

Kiedy spadnie śnieg 2020/2021? Kiedy prawdziwa zima w Polsce? Data interesuje osoby, które uwielbiają te porę roku ze względu na swoje hobby czy chociażby lepsze samopoczucie. Śnieg w Polsce to z roku na rok coraz rzadszy widok. Zima, to już nie jest ta sama pora roku, co jeszcze dziesięć lat temu. Szczególnie tyczy się to partii nizinnych. Czy tak samo będzie na przełomie 2020 i 2021 roku? Długoterminowa prognoza pogody wyraźnie pokazuje, że nagły atak opadów śniegu nie nastąpi w największych miastach w naszym kraju. W grudniu i styczniu temperatury w dzień mają być wyższe niż średnia z poprzednich lat. Choć zima przypomina o sobie wieczorami. Nie oznacza to jednak, że biały puch w ogóle się nie pojawi! Ten jest spodziewany i to już niebawem.  

Kiedy spadnie śnieg 2020/2021? DATA

Śnieg w Polsce 2020 nie zrobił jeszcze dużego zamieszania. Co prawda, w niektórych regionach naszego kraju, opady białego puchu były dość obfite, to jednak pokrywa śnieżna nie utrzymała się na drogach zbyt długo. Inaczej sytuacja wygląda, jeśli chodzi o partie górskie. Prawdziwa zima we Wrocławiu, w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Poznaniu nie jest spodziewana. Dachy mogą zrobić się delikatnie białe po 20 grudnia, jednak nie będzie to znaczące. 

Większym utrudnieniem będzie marznący śnieg i niskie temperatury. Takie połączenie może utrudnić poranną jazdę kierowcom.

Śnieg w Polsce - styczeń 2021

Poważniejsze opady śniegu w Polsce mają nastąpić po 10 stycznia. Od tego dnia do końca miesiąca należy spodziewać się obfitych opadów śniegu, a temperatury spadną do -11 stopni Celsjusza w nocy. Nie jest to dobra informacja dla wszystkich uczniów, którzy powoli będą kończyć długą, zimową przerwę. Jeśli prognoza długoterminowa się sprawdzi, to wrócą do szkół, gdy za oknem będzie śnieg.

Dni wolne od pracy i szkoły 2021 - KALENDARZ dni wolnych, długich weekendów i świąt

Atak zimy na Dolnym Śląsku! Zobaczcie, gdzie spadło TYLE śniegu! [wideo]
Najnowsze