Kamienie urodzinowe - jaki jest przypisany Tobie?

2022-10-04 21:50
Kamienie urodzinowe
Autor: Pexels Kamienie urodzinowe - jaki jest przypisany Tobie?

Ostatnimi czasy można zauważyć coraz większą popularność ezoteryki. Ludzie zaczynają się interesować czymś więcej niż samymi znakami zodiaku. Obecnie niezwykle modne stały się... kamienie! Okazuje się, że każdy ma przypisany swój kamień, wyznaczony datą urodzenia. Sprawdziliśmy, jakie kamienie odpowiadają konkretnym miesiącom.

Jeśli chodzi o kamienie urodzinowe, mowa tutaj oczywiście o kamieniach szlachetnych, które odpowiadają danym miesiącom. Tradycja ta jest naprawdę długa, swoje korzenie ma w starożytności. Tak jak można się tego spodziewać, każdy z nich ma swoje własne, unikalne znaczenie. Niektórzy wierzą, że kamienie mają moc, za pomocą której można przyciągać do siebie dobrą energię lub odganiać tę złą. Inni są natomiast sceptycznie nastawieni, jednak mimo to warto spróbować skorzystać z ich uroku.

Horoskop urodzeniowy

Kamienie urodzinowe - który z nich odpowiada właśnie Tobie?

Do większości miesięcy jest przypisany tylko jeden kamień, zdarzają się jednak takie, które mają ich więcej. Sprawdź, który z nich będzie mógł chronić Cię przed niepowodzeniami!

Styczeń

Granat jest kamieniem szlachetnym, który przypisany jest osobom urodzonym w styczniu. Przynależy on do grupy krzemianów, a jego głównym zadaniem jest pomoc w podejmowaniu właściwych decyzji.

Luty

Jeśli urodziłeś się w lutym, to przypisany Ci jest fioletowy kamień półszlachetny, który zalicza się do kwarcu. Występuje on w wielu odcieniach, a jego moc to przede wszystkim harmonia, pomoc w relaksacji.

Marzec

Osoby urodzone w marcu mogą być zachwycone, gdyż ich kamieniem jest piękny akwamaryn! Jest on odmianą berylu, często nazywany kamieniem anielskim. Nazywa się go przede wszystkim kamieniem prawdy.

Kwiecień

Diamenty są najlepszymi przyjaciółmi nie tylko dla kobiet, a dla wszystkich osób urodzonych w kwietniu. Dzięki niemu możesz wzmocnić swoją determinację oraz zdolności artystyczne. Warto wspomagać się tym kamieniem.

Maj

Do wszystkich majowych osób przypisany jest szmaragd, kamień z grupy beryli. Ma właściwości kojące. Jeśli chodzi o jego symbolikę, jest to przede wszystkim najczystszej postaci miłość oraz wierność.

Czerwiec

Ludzie urodzeni w czerwcu mają to szczęście, że chroni ich nie jeden kamień, a dwa! Mowa tutaj o perłach oraz aleksandrycie. Mocą tych pierwszych jest przede wszystkim samoakceptacja, zwiększenie poczucia własnej wartości, natomiast drugi pozytywnie wpływa na mądrość, równowagę umysłu.

Lipiec

Urodzeni w lipcu zwykle obdarzeni są ogromnym temperamentem. Ich kamień idealnie odpowiada temu stwierdzeniu. Jest nim rubin. Kojarzy się go przede wszystkim z miłością, namiętnością. W tych właśnie sferach jest on pomocny.

Sierpień

Osoby urodzone w ostatnim miesiącu wakacji mają do siebie przypisany mniej znany kamień, a mianowicie perydot. Ten piękny, zielony kamień to oliwin. Oznacza hojność oraz obfitość.

Wrzesień

Ten niebieski kamień patronuje osoby, które urodziły się we wrześniu. Symbolizuje on przede wszystkim skromność. Mówi się, że pomaga on jak najdłużej zatrzymać przy sobie młodość.

Październik

Kamieniami charakterystycznymi dla października są turmalin oraz opal. Turmalin pozwoli Ci przyciągnąć przyjaźń, szczere relacje oraz bogactwo. Opal to w głównej mierze wiara oraz zaufanie.

Listopad

Jeden z ostatnich miesięcy roku ma do siebie przypisane dwa kamienie. Konkretnie chodzi tutaj o topaz oraz cytryn. Topaz to siła i przenikliwość, a cytryn kojarzony jest ze szczęściem, radością.

Grudzień

Ludzie urodzeni w grudniu zostali naprawdę obdarowani przez los, gdyż mają do siebie przypisane aż trzy kamienie. Zadaniem tanzanitu jest połączenie sił pochodzących z serca oraz rozumu, cyrkonia to praktyczność, a turkus pomaga pobudzić wyobraźnię.

ZOBACZ TAKŻE: Znaki zodiaku, które nie mają szczęścia w miłości. Czy jesteś urodzonym pechowcem?

Sonda
Czy wierzysz w magiczne działanie kamieni szlachetnych?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze