Justyna Steczkowska

i

Autor: Jan Bogacz/TVP/East News Justyna Steczkowska nie będzie reprezentantką Polski na Eurowizji 2024.

Gwiazdy

Justyna Steczkowska NIE jedzie na Eurowizję. Przegrała preselekcje o jeden punkt!

2024-02-19 9:47

Justyna Steczkowska była faworytką do reprezentowania Polski na Eurowizji 2024. Do preselekcji zgłosiła się z piosenką "Witch-er Tarohoro". Wiadomo już, że na konkurs nie pojedzie. Jury wybrało Lunę. Telewizja Polska opublikowała pełne wyniki głosowania i okazuje się, że Steczkowska przegrała o jeden punkt!

Justyna Steczkowska była eurowizyjnym marzeniem wielu fanów konkursu. Swoją propozycję zaprezentowała już w grudniu. To właśnie wtedy odbyła się premiera utworu "Witch-er Tarohoro". Gwiazda wystąpiła z piosenką na Sylwestrze Dwójki w Zakopanem i zebrała świetne recenzje. Niektórzy myśleli, że już wtedy Telewizja Polska zdecyduje się wybrać ją na reprezentantkę Polski. Tak się jednak nie stało. W styczniu stacja ogłosiła wewnętrzne preselekcje. Do 2 lutego można było wybierać swoje zgłoszenia. Steczkowska to zrobiła i walczyła o wyjazd do Szwecji z ponad 200 innymi artystami. Teraz wiemy już, że jej marzenie się nie spełni. Preselekcje wygrała Luna z piosenką "The Tower". Okazuje się, że o włos! Steczkowska miała tylko jeden punkt mniej.

Luna o zgłoszeniach eurowizyjnych | Eska reacts

Eurowizja 2024 - wyniki preselekcji

Chwilę po ogłoszeniu zwycięstwa Luny w wewnętrznych preselekcjach Telewizja Polska opublikowała oficjalną punktacje jury. Poinformowano, kto znalazł się na podium oraz ile punktów zdobyli poszczególni kandydaci. Luna pokonała Justynę Steczkowską zaledwie jednym puntem! Tak rozłożyły się głosy

  • I miejsce: Luna - "The Tower" (34 pkt)
  • II miejsce: Justyna Steczkowska - "Witch-er Tarohoro" (33 pkt)
  • III miejsce: Kayah feat. Dagadana - "Jesień - Tańcuj"; Marcin Maciejczak - "Midnight Dreamer" (22 pkt - remis)

Członkami jury byli Michał Hanczak, Łukasz Pieter, Kasia Moś, Konrad Szczęsny i Piotr Klatt.