Joanna Dudkowska - basistka, koncerty Instagram, nauczycielka, muzyka. Kim jest?

2018-10-26 9:26
Joanna Dudkowska - basistka, wiek, nauczycielka, muzyka. Kim jest?
Autor: fot. YouTube.com/Joanna Dudkowska (screen z filmu na YouTube: Preludium - Joanna Dudkowska)

Kim jest Joanna Dudkowska? Tajemnice o młodej i niezwykle utalentowanej basistce podrzucamy na ESKA.pl

Joanna Dudkowskabasistka, wiek, Instagram, nauczycielka, muzyka - wszystkie informacje o młodej i bardzo utalentowanej basistce podrzucamy na ESKA.pl. O Polce głośno robi się na całym świecie. We wrzesniu 2018 r. ponownie ukazała się na okładce ogólnopolskiego magazynu bassista oraz została zauważona przez niemiecki magazyn Bass Quarterly

Joanna Dudkowska - kim jest

Joanna Dudkowska to basistka, kompozytorka, muzyk sesyjny, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, współpracująca z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Wymieńmy choćby Felicjana Andrzejczaka, Roberta Chojnackiego, Niki Buzz'a, Witka Łukaszewskiego, czy Chuca Fraziera. Koncertowała na największych polskich i zagranicznych festiwalach. Słuchano jej m.in. podczas Top of the Top Sopot Festival, Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Bliuzo Naktys na Litwie, International Blues Challenge w Memphis w stanie Tennessee, Bass&Beat Festival czy Rawa Blues Festival.

Przez trzy lata z rzędu Joanna Dudkowska była klasyfikowana w pierwszej trójce najlepszych polskich muzyków bluesowych w ankiecie magazynu „Twój Blues". Razem ze wspomnianym amerykańskim gitarzystą Niki Buzz'em i z zespołem Dr Blues & Soul Re Vision nagrała album, który uznano za najlepszą płytę bluesową roku 2013 w Polsce. Dwa razy ukazała się na okładce w ogólnopolskim magazynie BASISTA. Artystka oraz jej twórczość została zauważona przez światowy serwis BassTheWorld, Bass Players United czy niemiecki magazyn dla basistów Bass Quarterly. Opublikowany zaledwie kilka miesięcy temu teledysk artystki „Preludium” ma już ponad 750 000 odsłon

Joanna Dudkowska - basistka

Uczestniczka programu telewizyjnego - Must Be The Music 4 - z zespołem Lejdis bez Gentlemen. W październiku 2011 r. zdobyła nagrodę dla najlepszego basisty na Ogólnopolskim XVI Przeglądzie Zespołów Rockowych Rock Blok w BOK w Bolesławcu z zespołem Nawiasemówiąc. Na przeglądzie Kapel Gitarowych z Wielkopolski Mosina 2012 otrzymała dodatkową nagrodę dla najlepszego gitarzysty basowego. Razem z amerykańskim gitarzystą Niki Buzzem i zespołem Dr Blues & Soul Re Vision nagrała album Dr Blues - Tribute To Ol'Skool Masters, który został najlepszą płyta bluesową roku 2013 w Polsce. W marcu 2015 roku ukazała się na okładce w ogólnopolskim magazynie BASISTA. W 2015 roku wzięła udział w nagraniu płyty B.B. King Tribute – w hołdzie Królowi Bluesa, w której brali udział czołowi gitarzyści polscy m.in. Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Hoffmann, Jerzy Styczyński. W 2016 roku wzięła udział w nagraniu nowej płyty Roberta Chojnackiego razem z takimi muzykami jak Jacek Królik czy Ryszard Sygitowicz.

Obecnie współpracuje z zespołem Robert Chojnacki &, Felicjanem Andrzejczakiem (Budka Suflera), Witkiem Łukaszewskim & Grand Piano, Jaromi zez Ekom. Można ją również zobaczyć i usłyszeć na koncertach jej projektu kolędowego Kolęda jest kobietą. W tym roku 19 maja po raz pierwszy wystąpiła ze swoim projektem Joanna Dudkowska feat Kova na Międzynarodowym Festiwalu Bass&Beat Festival Wrocław 2017. Razem z zespołem Chojnacki& zagrała na 54 Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2017. Wystepowała jako gość w trakcie Gitarowego Rekordu Guinnessa Wrocław 2017r. z największymi gwiazdami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

Joanna Dudkowska - koncert

27 października poznańska Auli Artis będzie sceną niezwykłego muzycznego wydarzenia. Zaproszeni przez Joannę Dudkowską artyści wykonają swoje największe przeboje w nowych aranżacjach na gitarę basową i wiolonczelę. Dla Urszuli i Felicjana Andrzejczaka – artystów związanych niegdyś z Budką Suflera - będzie to pierwszy wspólny występ na scenie od 35 lat. Razem wykonają kultową Noc komety.

Okazją do wspólnego muzykowania jest koncert czołowej polskiej basistki Joanny Dudkowskiej, która wraz z cenioną wiolonczelistą Agnieszką Kowalczyk, znaną jako KOVA, zabierze słuchaczy w niezwykłą podróż do magicznego świata swojej muzyki i artystycznych inspiracji. Charyzmatycznym artystkom towarzyszyć będzie zespół muzyków i zaprzyjaźnione gwiazdy polskiej estrady. Oprócz Urszuli i Felicjana Andrzejczaka usłyszymy również Roberta Chojnackiego – saksofonistę i kompozytora znanego ze współpracy z zespołem De Mono i Andrzejem Piasecznym, a także amerykańskiego bluesmana Chuca Fraziera.

Joanna Dudkowska - Instagram

Joanna Dudkowska sama prowadzi swojego Instagrama. Obserwuje ją ponad 15 tysięcy osób a liczba ta nieustannie rośnie! Sama śledzi m.in. Monikę Brodkę oraz Katarzynę Nosowską. Zobaczcie sami jej zdjęcia:

Wyświetl ten post na Instagramie.
Ogromnie Wam dziękuję, ze jesteście ze mną :) Let’s #groove #thank_you #togetherforever #justme #mylife #bassplayersunited #bassporn Post udostępniony przez Joanna Dudkowska (@joanna_dudkowska)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze