Instagram - awaria 2.08.2021. Dlaczego wyskakuje błąd?

2021-08-02 23:47
Instagram
Autor: pixabay.com

Instagram blokuje konta, a użytkownicy serwisu zastanawiają się, dlaczego. Okazuje się, że nie ma co panikować. Z podobnym problemem 2 sierpnia zmagają się miliony użytkowników, w tym osoby publiczne. Dlaczego tak się dzieje? Jak długo będzie trwała awaria Instagrama 2.08.2021? Co należy zrobić?

Instagram - awaria 2.08.2021 zaskoczyła wszystkich użytkowników popularnego serwisu społecznościowego. Takiego czegoś bowiem jeszcze nie było! Komunikat o treści 'Aby chronić naszą społeczność, ograniczamy częstotliwość pewnych działań wykonywanych przez Ciebie' wyświetlił się na stronach głównych milionów osób korzystających z aplikacji w dniu 2 sierpnia. Co ciekawe, awaria objęła również osoby publiczne. O zablokowaniu niektórych funkcji za pośrednictwem story poinformowały między innymi wokalistka Anna Wyszkoni oraz dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska. 

O tym, że 2 sierpnia możemy mówić o awarii Instagrama świadczą komentarze internautów pozostawione na stronie DownDetector, która specjalizuje się w raportowaniu o wszelkich problemach w korzystaniu z mediów społecznościowych. Użytkownicy z całej Polski skarżą się na wyskakującą tabelkę z informacją o ograniczeniu częstotliwości pewnych działań wykonywanych przez właścicieli kont. Co się stało?

Instagram - awaria 2.08.2021

Na ten moment nie wiadomo dokładnie, jakie są powody awarii i kiedy wszystko wróci do normy. Internauci skarżą się na to, że nie mogą lajkować postów, dodawać zdjęć na story, a niektórzy korzystać z żadnej z dostępnych dotąd funkcji. Osoby, które miały w przeszłości podobny problem, polecają odinstalowanie aplikacji i zainstalowanie jej na nowo. Najlepiej jednak wstrzymać się z działaniami i zaczekać, aż zarządzający serwisem poinformują o powodach awarii i naprawią błąd.

Jak nie przytyć na festiwalu?| ESKA XD - Fit vlog #28
Najnowsze