Imagine Dragons z idealną dawką energii na jesień 2021. To album Mercury - Act 1

2021-09-15 15:46
Imagine Dragons z idealną dawką energii na jesień 2021. To album Mercury - Act 1
Autor: Universal Music Poland / materiał prasowy Imagine Dragons z idealną dawką energii na jesień 2021. To album Mercury - Act 1

Wyczekiwany piąty album Imagine Dragons - Mercury Act 1 jest już dostępny w sklepach i serwisach cyfrowych. Poznajcie wszystkie szczegóły w jednym miejscu.

Grupa pracowała nad albumem ze słynnym producentem Rickiem Rubinem. Na Mercury - Act 1, Imagine Dragon porzuca naładowane metaforami teksty na rzecz emocjonalnych skrajności, nie powstrzymując się przed niczym. Tytuł został zainspirowany słowem mercurial w znaczeniu czegoś zmiennego, żywego, nieprzewidywalnego. - Cała płyta opowiada o wzlotach i upadkach, dlatego uznaliśmy, że słowo Mercury w tytule będzie odpowiednie. Śpiewamy o radzeniu sobie z utratą bliskich osób, żalem, ale także celebrujemy życie - wyjaśnia lider zespołu, Dan Reynolds. Mercury – Act 1 to następca wydanego w 2018 roku albumu Origins. Wydawnictwo promowały single Wrecked, Cutthroat i Follow You.

BITWA NOWOŚCI: wrzesień 2021 - najlepsza premiera miesiąca, to... [GŁOSOWANIE]

Shanguy oczarowali słuchaczy wykonując hit C'est La Vie w ESKA Live!

Weecked zadebiutowało na #2 Spotify Top 10 Global Chart i #4 Top 10 US Chart. Mocna piosenka opowiada o stracie, żalu i pójściu naprzód. Reynolds zaczął pisać Wrecked niedługo po tym, gdy jego szwagierka, Alisha Durtschi Reynolds, zmarła na raka. Singiel spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem mediów. Na łamach Billboard mogliśmy przeczytać: Łamiący się głos Reynoldsa jest naprawdę poruszający. Gwiazdor rocka odsłania naprawdę bolesne emocje i nawet jeżeli refren wciąż jest stadionowy, jak na Imagine Dragons przystało, wokalista kieruje się czystymi emocjami w poszukiwaniu drogi. O radzeniu ze stratą opowiada także poruszający teledysk:

Follow You ukazało się 12 marca 2021 i stało się najszybciej pnącym się utworem Imagine Dragons w zestawieniu Billboard, przebijając 7-tygodniową drogę na szczyt Natural w 2018 i 8-tygodniową drogę Believer w 2017. Follow You to miłosna piosenka pełna psychodelicznych gitar oraz zawiłych aranżacji. Dan Reynolds napisał singiel w trakcie przełomowego momentu w swoim małżeństwie: wokalista był w drodze do podpisania papierów rozwodowych, gdy nagle otrzymał sms od swojej żony. Wiadomość okazała się przełomem. Para postanowiła odsunąć decyzję o rozstaniu. Dzięki temu małżeństwo przetrwało kryzys. Artysta mówi: - Chciałem, by utwór ten reprezentował realistyczny wymiar miłości. Taki, że miłość nie jest idealna, ale przetrwa.

W teledysku do Follow You zagrały gwiazdy serialu It’s Always Sunny in Philadelphia. Klip zgromadził dotychczas ponad 41 mln wyświetleń:

Dotychczasowy dorobek Imagine Dragons to ponad 46 mln sprzedanych albumów, 55 mln sprzedanych singli i 74 miliardów streamów. Grupa okazała się najpopularniejszym zespołem rockowym minionej dekady. Wszystkie rockowe kawałki, które trafiły do Top 3 zestawienia Billboard Hot 100, zostały nagrane właśnie przez Imagine Dragons: Believer, Thunder oraz Radioactive.

Zespół powstał w 2009 roku i zaczynał kilkoma niezależnie wydanymi EP-kami, by następnie podpisać kontrakt z KIDinaKORNER/Interscope. Tam w 2012 ukazała się EP-ka Continued Silence. W tym samym roku światło dzienne ujrzał debiutancki pełnowymiarowy album grupy: Night Visions. Krążek trafił na 2. miejsce Billboard 200. Imagine Dragons otrzymało Grammy w kategorii Najlepsze rockowe wykonanie (Radioactive). W 2015 przyszedł czas na Smoke + Mirrors, tym razem z debiutem na szczycie list sprzedaży w USA. W 2017 ukazał się EVOLVE, a rok później ORIGINS. Ostatnie dwa albumy przyniosły takie hity jak Believer, Thunder, Whatever It Takes i Natural.

Album Imagine Dragons, Mercury – Act 1 już dostępny!

Najnowsze