Ile zarabiają polscy piosenkarze? Niektóre kwoty zwalają z nóg!

Roksana Węgiel, Dawid Kwiatkowski, Edyta Górniak
Autor: VIPHOTO/East News / Zbyszek Kaczmarek/REPORTER / Lukasz Kalinowski/East News

Ile zarabiają polscy piosenkarze i którzy z nich znajdują się wśród najbogatszych? Sprawdź już teraz, jak dokładnie wyglądają zarobki muzyków w naszym kraju i dowiedz się, kto widnieje na liście najlepiej zarabiających. To właśnie ci artyści zgarniają prawdziwe krocie!

Ile zarabiają polscy piosenkarze i jakie działania w ich branży są tak naprawdę najlepszym źródłem dochodu? Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, o jakich stawkach finansowych mówi się w zawodzie piosenkarza, to z pewnością znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Na samym wstępie zaznaczmy jednak, że gwiazdorska lista płac różni się pod wieloma względami. Na pensję piosenkarzy wypływa wiele ważnych i istotnych czynników. Trudno jest więc porównać i zaokrąglić zarobki polskiego piosenkarza z zarobkami piosenkarza zagranicznego. Niekiedy okazuje się, że choć zawód jest ten sam wypłacane za niego kwoty różnią się diametralnie. Do tego oczywiście dochodzi statut popularności, oryginalność, rozpoznawalność w mediach i wiele innych okoliczności.

Ile zarabiają polscy piosenkarze i którzy artyści znajdują się na liście najbogatszych? Jeszcze kilka lat temu na czele najlepiej zarabiających artystów w Polsce była między innymi Edyta Górniak, Beata Kozidrak, czy też równie popularna Cleo. Te artystki zarabiały krocie w dużej mierze na koncertach i festynach. Jak sprawa zarobków polskich muzyków wygląda obecnie? Więcej na ten temat przeczytacie poniżej. 

Ile zarabiają polscy piosenkarze? 

Należy wziąć pod uwagę fakt, że chociażby od 2012 roku wiele się zmieniło. Branża muzyczna wciąż szuka nowych talentów i zmienia się, co jakiś czas. Na artystycznym rynku zostają tylko najbardziej zaangażowani, kreatywni i utalentowani piosenkarze. Sprawdziliśmy również zarobki tych najmłodszych, którzy dopiero co wkroczyli w muzyczny świat. Okazuje się, że znana wszystkim Roksana Węgiel jest w stanie za jeden koncert zarobić około 30 tysięcy zł, podobnie jak jej koleżanka Viki Gabor. 

Na liście najlepiej zarabiających gwiazd znajduje się również:

  • Edyta Górniak -  za jeden koncert otrzymuje około 70 tysięcy złotych.
  • Beata Kozidrak - za jeden koncert otrzymuje około 50 tysięcy złotych.
  • Doda - za jeden koncert otrzymuje około 40 tysięcy złotych.
  • Maryla Rodowicz - za jeden koncert otrzymuje około 60 tysięcy złotych.
  • Sylwia Grzeszczak - za jeden koncert otrzymuje około 40 tysięcy złotych.
  • Dawid Kwiatkowski - za jeden koncert otrzymuje około 35 tysięcy złotych. 
  • Cleo - za jeden koncert otrzymuje około 40 tysięcy złotych.
Koncerty przełożone na 2021 rok
Najnowsze