Hobbit - co po kolei ? Kolejność trylogii na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena

i

Autor: Fot. YouTube/ CLS Videos Gandalf Szary

Hobbit - co po kolei? Kolejność trylogii na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena

2018-02-02 17:04

Hobbit to książka J.R.R. Tolkiena, która skierowana była do dzieci. Jej ekranizację przygotował Peter Jackson. 3 pełnometrażowe filmy opowiadają o przygodach hobbita Bilba Bagginsa. W jakiej kolejności należy je oglądać?   

Hobbit to wybitna ekranizacja słynnego dzieła J.R.R. Tolkiena. Cienka książeczka została przedstawiona w 3 filmach. Każdy z nich trwa około 3 godzin w wersji reżyserskiej! To historia Bilba Bagginsa, który spotyka słynnego czarodzieja Gandalfa Szarego. To on wyznacza eleganckiego i spokojnego hobbita na włamywacza. W przytulnej norce szybko zjawiają się nieproszeni goście.

Tyrion Lannister rapuje! Zobacz reklamę z gwiazdą Gry o Tron i Morganem Freemanem

Autor: brak danych

  Gwiazdy w reklamach nie dziwią już nikogo. Promowanie produktu dzięki znanym twarzom to murowany sukces dla sprzedawców. Ta reklama jest jednak wyjątkowa. Nie tylko w delikatny sposób nawiązuje do znanego serialu, ale i zachwyca profesjonalizmem. W całej serii reklamowe

Hobbit - kolejność filmów

Hobbit: Czyli tam i z powrotem to pełny tytuł książki Tolkiena. Pierwszej części filmu została zatytułowana Hobbit: Niezwykła podróż. Początek opowieści o wyprawie Bilba to emocjonujący film pełen niebezpieczeństw i nowych bohaterów. Druga opowieść o losach wędrowca z Shire nosi tytuł Hobbit: Pustkowie Smauga. Tytułowy smok zaczyna budzić się do życia i zagrażać okolicy. Ostatnią częścią serii jest Hobbit: Bitwa Pięciu Armii.

Hobbit - co po nim?.

Kontynuacja Hobbita jest kultowa trylogia Władca Pierścieni. Opowiada ona losy siostrzeńca Bilba i Drużyny Pierścienia. W filmach zobaczymy znanych nam już bohaterów: Gandalfa, Galadrielę i Legolasa. Poznamy też wspominanego w 'Hobbicie' strażnika z północy - Aragorna. Tajemniczy pierścień Bilba wyjawi w końcu swój sekret.