Kultowe produkcje

"Harry Potter". Obsada po latach. Zobacz, jak zmienili się: Ron, Hermiona, Draco Malfoy, Neville i inni

Jak zmienili się bohaterowie serii filmów o Harrym Potterze? Jak dziś wyglądają i czy nadal zajmują się aktorstwem? Sprawdziliśmy, co słychać u odtwórców ról m.in. Rona, Hermiony czy Draco Malfoy'a. Gwarantujemy, że niektórzy z nich są nie do poznania!

Spis treści

 1. Harry Potter: świat magii na wyciągnięcie ręki 
 2. Obsada filmów o Harrym Potterze 
 3. Daniel Radcliffe zdobył popularność jako Harry Potter 
 4. Tak dziś wyglądają aktorzy z filmów o Harrym Potterze 
 5. Tych aktorów z Harrego Pottera nie ma już wśród nas 
 6. Rozwiąż quiz o Harrym Potterze:

Harry Potter: świat magii na wyciągnięcie ręki 

Seria filmów o Harrym Potterze, będących adaptacją powieści J. K. Rowling, zrobiła furorę na całym świecie. Osiem brytyjsko amerykańskich filmów, wyprodukowanych w latach 2001- 2011 zyskało miano kultowych. Uniwersum Harrego Pottera to jednak nie tylko książki i ich ekranizacje, ale także gry czy seria filmów "Fantastyczne zwierzęta". 

Harry Potter, czyli chłopiec, który kiedyś przeżył, jego przyjaciele oraz wrogowie, a także Hogwart i fantastyczny świat magii stały się fenomenem, a "Potteromania" ogarnęła cały świat. 

Obsada filmów o Harrym Potterze 

Obsada filmów z serii o Harrym Potterze w zdecydowanej większości się nie zmieniała. Młodzi bohaterowie rośli wraz z ekranizacjami kolejnych powieści i to po nic najbardziej było widać, że od czasu nakręcenia "Kamienia Filozoficznego" do "Insygniów śmierci II) minęła ponad dekada. 

Do najpopularniejszych aktorów z serii filmów o Harrym Potterze należą m.in.:

 • Daniel Radcliffe jako Harry Potter,
 • Rupert Grint jko Ron Weasley,
 • Emma Watson jako Hermiona Granger,
 • Tom Felton jako Draco Malfoy,
 • Matthew Lewis jako Neville Longbottom,
 • Bonnie Wright jako Ginny Weasley. 

Czytaj także: Miejsca dla fanów Harrego Pottera. Magiczne knajpy, sklepy i polski Hogwart

Daniel Radcliffe zdobył popularność jako Harry Potter 

Wcielający się w tytułową rolę Daniel Radcliffe miał zaledwie 12 lat, kiedy po raz pierwszy wcielił się w Harrego Pottera. W ósmej części serii był już dorosłym, 22-letnim, mężczyzną. 

Aktualnie Daniel Radcliffe ma 34 lata. Urodzony 23 lipca 1989 roku angielski aktor, dzięki roli czarodzieja z blizną na czole, stał się jednym z najlepiej opłacanych aktorów na świecie. Na swoim koncie ma liczne role (m.in. w kilku docenionych na całym świecie musicalach), jednak nie da się ukryć, że to właśnie Harry Potter przyniósł rozgłos jego nazwisku. 

Prywatnie Daniel Radcliffe jest związany ze starszą o 5 lat aktorką Erin Darke którą poznał na planie filmu "Na śmierć i życie". W 2023 roku na świat przyszła pierwsza pociecha aktorskiej pary. 

Tak dziś wyglądają aktorzy z filmów o Harrym Potterze 

Premiera ósmej i ostatniej części przygód Harrego Pottera i jego przyjaciół miała miejsce w 2011 roku. Sprawdziliśmy, jak po ponad dziesięciu latach wyglądają aktorzy, którzy wcielali się w najpopularniejszych bohaterów filmu. Jak poukładało się ich życie? Czy mocno się zmienili? Zapraszamy do wielkiej galerii o aktorach serii filmów o najpopularniejszym na całym świecie czarodzieju. 

Harry Potter quiz z wiedzy o Hogwarcie! Znasz szkołę magii jak własną kieszeń?

Pytanie 1 z 10
Który korytarz był zakazany w książce Harry Potter i Kamien Filozoficzny?

Tych aktorów z Harrego Pottera nie ma już wśród nas 

Niestety, jest też grono aktorów związanych z filmami o Harrym Potterze, których nie ma już wśród nas. W 2022 roku zmarł Robbie Coltrane, który wcielał się w rolę Rubeusa Hagrida. Nie żyje już także Alan Rickman, czyli profesor Severus Snape. W 2002 roku odszedł na zawsze Richard Harris, który grał dyrektora Hogwartu, profesora Albusa Doubledore'a w pierwszych dwóch filmach o Harrym Potterze. 

Rozwiąż quiz o Harrym Potterze: