Krystian Ochman - Eurowizja 2022

i

Autor: Corinne Cumming/eurovision.tv

Głosowanie Eurowizja 2022 - jak głosować na Polskę? [ZASADY, NUMER SMS]

2022-05-11 15:33

Eurowizja 2022 to największy na świecie konkurs muzyczny, na którym w tym roku Polska może odnieść duży sukces. Z pewnością każdy chciałby wesprzeć Krystiana Ochmana swoim głosem, jednak nie jest to takie proste, ponieważ regulamin zabrania głosowania na swój kraj. Jest jednak pewien sposób. Jak wesprzeć Polaka?

Krystian Ochman z piosenką River zawalczy o pierwsze w historii zwycięstwo Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji. Niestety, przebywając w Polsce nie możemy głosować na nasz kraj. Polonia oraz polscy turyści przebywający w innych krajach Europy zechcą wesprzeć Polaka swoim głosem. Ochman wystąpi w drugim półfinale, który odbędzie się 12 maja. Wtedy głosować będzie można z 19 państw. Jeśli awansuje do finału - a wszystko na to wskazuje - głosy Polskę będzie można wysyłać z 38 krajów. Jak to zrobić?

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2022 - kto wygra? ESKA.pl typuje najlepszą piątkę

Próba generalna Krystiana Ochmana na Eurowizji.

Eurowizja 2022 - jak głosować na Polskę?

Będąc za granicą można głosować na Polskę. Wystarczy wysłać SMS-a na numer podany przez lokalnego nadawcę. W przypadku półfinału w treści wiadomości trzeba wpisać 14. Jeśli Ochmanowi uda się awansować do finału, jego numer startowy poznamy w piątek 13.05.2022. Pełną listę numerów telefonów w poszczególnych krajach znajdziecie TUTAJ.

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022. Eurowizja odbędzie się w Turynie. Trzy koncerty - dwa półfinały i finał - odbędą się w hali Papa Alpitour, która jest w stanie pomieścić nawet 18 tysięcy widzów. To nie jest pierwsza międzynarodowa impreza, która się tam odbędzie. W 2006 roku Turyn gościł Zimowe Igrzyska Olimpijskie.