Gayle - kim jest wykonawczyni hitu abcdefu? To królowa viralu w Polsce!

i

Autor: Warner Music Poland / materiał prasowy Gayle - kim jest wykonawczyni hitu abcdefu? To królowa viralu w Polsce!

Gayle - kim jest wykonawczyni hitu abcdefu? To królowa viralu w Polsce!

2021-12-10 18:09

Gayle daje upust swej złości w piosence abcdefu. Nieustraszona, szczera i charyzmatyczna 17-letnia artystka oczarowała internautów na całym świecie. Kim jest Gayle? Poznajcie ją bliżej już teraz, bo tej zimy będzie o niej bardzo głośno w Polsce.

Spis treści

  1. Gayle - kim jest?
  2. Gayle - piosenka abcdefu

Gayle - kim jest? Kto to jest? Nieustraszona, szczera i charyzmatyczna 17-letnia artystka, która zdobywa serca słuchaczy utworem abcdefu. To minimalistycznie zaaranżowany niepozbawiony ironii numer o rozstaniu z eksplodującym niepokarmioną energią refrenem. Za produkcję utworu odpowiada Pete Nappi (Kesha, Anne Marie, Madison Beer, Illenium). Ta piosenka powstała, kiedy tak bardzo starałam się być miłą, pełną szacunku byłą dziewczyną, do tego stopnia, że odbijało się to negatywnie na mnie,  wyjaśnia GAYLE i dodaje: Zaczęłam się więc zastanawiać, dlaczego mam być miła dla kogoś, kto mnie wykorzystał. Dlaczego nie mam pozwolić sobie na złość?

Ewa Farna świętuje 15 lat na scenie! Wydała najbardziej wzruszający utwór 2021 roku?

Dawid Kwiatkowski i jego hity w nieznanych wersjach. Gorący koncert w ESKA Live!

Gayle - kim jest?

Nieustraszona, szczera i charyzmatyczna GAYLE ma już ponad 5 milionów odsłuchów swych piosenek, które w równiej mierze dodają siły słuchaczom, co wzmacniają samą artystkę. Dorastając w okolicach Dallas, GAYLE zaczęła śpiewać w wieku 7 lat, kiedy w szkole odkryła Ellę Fitzgerald. W wieku 14 lat, poznała popową autorkę piosenek i wydawcę, Karę DioGuardi, która została jej mentorką.

GAYLE zadebiutowała śmiałym i pełnym wyznań utworem dumbass na początku 2020 roku. Numer  trafił m.in. na prestiżowe playlisty m.in. New Music Friday na Spotify oraz Rising: Pop na Tidal. Piosenka zyskała też wiralową popularność, czego efektem były remiksy, za które odpowiadają The Him oraz Ashworth. Kolejne  single w dorobku GAYLE to z (osobisty komentarz na temat Pokolenia Z), happy for you (piosenka o toksycznym związku) i orange peel (rozmarzony utwór w klimacie pop-R&B z pikantną grą słów I can make a man go, like a motherfucking mango). - Po premierze dumbass słyszałam, jaka jestem dzielna, mówi GAYLE. - Tymczasem ja myślałam, że mówię o czymś, przez co większość z nas przechodzi. Czy to naprawdę odwaga? Piszę piosenki o własnych doświadczeniach, mając nadzieję, że inni znajdą w nich coś, co pozwoli im oswoić się z własnymi emocjami. Chcę, by każdy robił to, co go uszczęśliwia i by miał więcej śmiałości w byciu sobą.

Z kontraktem z Atlantic w ręce oraz 63 milionami streamów i 100 milionami odsłon filmików z jej muzyką na TikToku, gotowa jest prezentować kolejne piosenki i swą nieprzeciętną osobowość.

Gayle - piosenka abcdefu

Klip dopełnia tekstu piosenki. W teledysku widzimy GAYLE, która postanowiła dać upust swej złości i razem z przyjaciółmi odwiedza dom byłego chłopaka. Niewdzięcznik na finał dostaje tort z napisem "FU" oraz filmik dokumentujący niekoniecznie przyjazną wizytę.