Eurowizja 2022 - kto wygra?

i

Autor: Corinne Cumming/eurovision.tv; MARCO BERTORELLO/AFP/East News Eurowizja 2022 - faworyci według ESKA.pl.

Faworyci Eurowizji 2022. Kto ma największe szanse wygrać?

2022-05-13 16:54

Eurowizja 2022 to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych tego roku. Wszyscy zadają sobie jedno pytanie: kto wygra? Już niedługo zespół Maneskin przekaże trofeum kolejnemu zwycięzcy. Redakcja ESKA.pl miała już okazję zobaczyć wszystkie czterdzieści występów. Postanowiliśmy wytypować, kto znajdzie się w najlepszej piątce. Oto nasze typy!

Kto wygra Eurowizję 2022? To pytanie, które zadają sobie wszyscy fani tego konkursu. W ostatnich latach triumfowały takie gwiazdy jak Mans Zelmerlow, Netta, Duncan Laurence czy Maneskin. Eurowizja otworzyła im wiele drzwi. Już 14 maja 2022 do tego grona dołączy kolejny zwycięzca. W tym roku o kryształowy mikrofon walczą reprezentanci 40 państw. Za nami już pierwsze próby, które mogli obejrzeć akredytowani dziennikarze. ESKA.pl widziała już wszystkie występy. Postanowiliśmy wskazać pięć państw, które według nas mają największe szanse na wygraną. Oto Top 5 według ESKA.pl w przypadkowej kolejności.

Eurowizja 2022 - piosenki, które mogą wygrać konkurs

Ukraina - Kalush Orchestra

Kalush Orchestra to grupa, o której dużo mówi się w ramach tegorocznej Eurowizji. Aktualnie znajdują się na pierwszym miejscu notowań. Wiele osób uważa, że jeśli Ukraina wygra, to będzie to czysto polityczny wynik. Nie jest to jednak propozycja, która nie może spodobać się widzom. Stefania to piosenka, która z pewnością wyróżni się na tle konkurencji. To utwór, który łączy elementy hip-hopu oraz ukraińskiego folku. Kalush jest świetnym raperem, a prezentacja sceniczna jest bardzo dopracowana. Choć nie ma w niej elementów, które bezpośrednio odnoszą się do wojny, z pewnością poruszy wielu widzów. Stefania jest propozycją, która biłaby się o wygraną bez względu na sytuację polityczną. Jeśli Ukraina wygra Eurowizję 2022, będzie to pierwsza hip-hopowa piosenka, która dostanie słynny kryształowy mikrofon.

Eurowizja 2022 - Ukraina: Kalush. Piosenka Stefania da zwycięstwo naszym sąsiadom?

Hiszpania - Chanel

Na wygraną Hiszpanii może wskazywać wiele powodów. Jest to propozycja, której Europa oczekiwała od tego kraju od wielu lat. Piosenka SloMo w wykonaniu Chanel doskonale wpisuje się w aktualne trendy w międzynarodowej muzyce. To utwór, który mogłyby wydać takie artystki jak Anitta, Karol G czy Rosalia, które aktualnie odnoszą spektakularne sukcesy. Hiszpanie prawdopodobnie mają też najbardziej dopracowany występ ze wszystkich. Zadbano o każdą sekundę, każde ujęcie kamery, każdy ruch, każde światło... Chanel wykonuje spektakularną choreografię, której towarzyszą efekty świetlne i pirotechniczne. Występ wygląda jak show z gali MTV VMA czy Grammy. Dodatkowo Chanel świetnie radzi sobie wokalnie. Kombinacja wymagającego tańca, dobrego wokalu i piosenki wpisującej się w aktualne trendy z pewnością zostanie doceniona zarówno przez widzów i jurorów. Hiszpanie są głodni wygranej!

Chanel - kim jest reprezentantka Hiszpanii na Eurowizji 2022? Tańcem uwiedzie Europę

Wielka Brytania - Sam Ryder

Wygrana Wielkiej Brytanii byłaby dużym wydarzeniem. Po latach sromotnych porażek Brytyjczycy wreszcie wysyłają na Eurowizję propozycję, która będzie walczyła o trofeum. Sam Ryder bez wątpienia ma jeden z najlepszych głosów tej edycji. Dodatkowo jest bardzo charyzmatyczny, a jego osobowość wypełnia scenę. Za piosenką Space Man stoją twórcy, których doceniono między innymi nagrodą Grammy. Kawałek brzmi jak potencjalny radiowy hit, który świetnie reprezentuje brytyjski rynek muzyczny. Space Man z pewnością wielu widzom przypomni twórczość Eltona Johna. Sam Ryder jest też wielką gwiazdą TikToka, gdzie ma prawie 13 milionów obserwujących! Według fanów Wielka Brytania jest murowanym faworytem do wygrania głosowania jurorów. Czy to wystarczy, aby zdobyć trofeum?

Eurowizja 2022 - Wielka Brytania. Piosenka Space Man da historyczną wygraną?

Szwecja - Cornelia Jakobs

Szwecję spokojnie można nazwać mistrzem Eurowizji. To kraj, który niemal co roku wysyła propozycje, które mogą bić się o wygraną. Dokładnie 10 lat po zwycięstwie piosenki Euphoria od Loreen, znów mają szansę wygrać. Cornelia Jakobs ze swoją piosenką Hold Me Closer od dawna uważana jest za faworytkę. W ostatnich latach Szwedom zarzucano wysyłanie na konkurs mało autentycznych prezentacji. Tym razem jest inaczej. Występ do Hold Me Closer to klimat prawdziwego koncertu, a Cornelia jest niesamowicie charyzmatyczna i spontaniczna. Utwór podobnie jak Space Man brzmi jak światowy hit. Wiele osób uważa, że Hold Me Closer to nowe Shallow. Czy Eurowizja znów zawita do Sztokholmu?

Cornelia Jakobs - kim jest reprezentantka Szwecji? Jej piosenka na Eurowizję 2022 to hit!

Polska - Krystian Ochman

Wygrana Polski na Eurowizji to byłoby historyczne wydarzenie. Przez wiele lat uważano, że to sen, który nigdy się nie spełni. Zmieniło się to w momencie, kiedy naszym reprezentantem został Krystian Ochman. Kiedy w lutym fragment piosenki River wyciekł w mediach społecznościowych, Polska awansowała na pierwsze miejsce notowań. Wiele osób uważa, że Ochman to najlepszy głos tegorocznej edycji. Dodatkowo River jest nowoczesną balladą, która z pewnością wzruszy wielu widzów. Polska wyróżni się także występem. Pojawiają się w nim efekty specjalne oraz tancerki w charakterystycznych strojach. Wygrana Krystiana Ochmana nie jest niemożliwa. Trudno nazywać go głównym faworytem, ale spełnienia marzenia o wygraniu Eurowizji jest bliżej niż kiedykolwiek.

Eurowizja 2022 - widzieliśmy cały występ Krystiana Ochmana. Czy Polak ma szansę wygrać?

Sonda
Kto wygra Eurowizję 2022?