Dziki na zdjęciach na Facebooku. O co chodzi? Co to za akcja?

2019-01-10 11:53
Dzik
Autor: East News / GERARD/REPORTER zdjęcie poglądowe

Skąd na zdjęciach profilowych użytkowników Facebooka wzięły się dziki? Dowiedzcie się na ESKA.pl 

Facebook zdziczał! Użytkownicy popularnego portalu społecznościowego od kilku dni zmieniają swoje zdjęcia profilowe. Przy pomocy specjalnej zakładki dodają do fotki dzika. Akcja rozpoczęła się na początku tygodnia i dołączają do niej i kobiety i mężczyźni. Nie liczy się również wiek. Skąd wzięły się dziki na Facebooku? 

PERSPEKTYWY 2019: ranking najlepszych szkół w Polsce! Kto na pierwszym miejscu?

Dzik na profilowym - skąd się wziął? 

Dziki na swoich zdjęciach profilowych ustawiają osoby, które są przeciwko odstrzałowi 210 tys. sztuk tych zwierząt w polskich lasach. Masowy odstrzał dzików ma rozpocząć się w sobotę 12 stycznia na terenie całego kraju. Rząd zlecił myśliwym wybicie ponad 90% populacji. Ma być to sposób walki z chorobą ASF (Afrykański pomór świń), którą przenoszą dziki, a która dziesiątkuje świnie hodowlane. Pomysł rządu ma wielu przeciwników i spotkał się z licznymi protestami nie tylko ze strony ekologów, którzy protestują przed całkowitą zagładą gatunku w Polsce. Twierdzą również, że działanie to niewiele ma wspólnego z walką z ASF, która rozprzestrzenia się głównie przez zaniedbania w hodowlach, a nie same dziki, które nie mają bezpośredniej styczności ze świniami. Na terenie całego kraju rozpoczęły się również protesty. 9 stycznia aktywiści zebrali się pod sejmem, a kolejne demonstracje planowane są również w innych miastach. 

Dzik na profilowym - jak ustawić?

Jeśli Ty również chcesz ustawić dzika na swoim zdjęciu profilowym, to pomożemy Ci to zrobić! Wystarczy wejść w edycję zdjęcia profilowego i wybrać opcję 'nakładki'. Następnie wybieramy interesujące nas zdjęcie dzika. I już! Na profilu zostanie udostępnione nowe zdjęcie główne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze