Eurowizja Junior 2022

i

Autor: Screen z YouTube/Junior Eurovision Song Contest

Eurowizja Junior 2021 - hasło i logo. Jakie jest znaczenie?

2021-12-14 10:50

Wielkimi krokami nadchodzi Eurowizja Junior 2021. Wszystko odbędzie się w świątecznej atmosferze w Paryżu. Znamy już logo i hasło przewodnie 19. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej sloganowi oraz wytłumaczymy znaczenie konkursowej grafiki.

Eurowizja Junior 2021 - hasło i logo. Jakie jest znaczenie? Wszyscy fani Eurowizji nie mogą się doczekać niedzieli 19 grudnia, bo to właśnie wtedy usłyszmy zmagania wszystkich artystów z 19 państw. Polskę będzie reprezentowała Sara James, która na kolorowej scenie pojawi się z utworem "Somebody". Wielu polskich widzów każdego roku śledzi to muzyczne widowisko. Jednak nie wszyscy wiedzą, jakie znaczenie kryje za sobą logo 19. edycji Eurowizji dla Dzieci. Tłumaczymy co oznacza grafika oraz hasło "Imagine", które towarzyszy całemu wydarzeniu.

Eurowizja Junior 2021 - logo i jego znaczenie

Organizatorem tegorocznej Eurowizji Junior jest Francja, która postanowiła że wielki finał odbędzie się na arenie La Seine Musicale w Boulogne-Billancourt, pod Paryżem. Logo, które dumnie prezentują organizatorzy, nawiązuje do choinki - symbol zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, Paryża - symbol Wieży Eiffla, wyobraźni - przewodniego hasła całego wydarzenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Eurowizja Junior 2021 - kiedy Polska? Która na scenie wystąpi Sara James?

Sonda
Czy Sara James ma szansę wygrać Eurowizję Junior?

Eurowizja Junior 2021 - IMAGINE, znaczenie hasła

Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji wygrała reprezentantka Francji, Valentina, która zaśpiewała piosenkę "J'imagine". Nawiązując do zwycięstwa wokalistki, organizatorzy zdecydowali, że słowo IMAGINE będzie najlepszą propozycją na przewodnie hasło imprezy. Jednak to nie wszystko. Tłumaczą, że to nie tylko slogan konkursu, ale również zaproszenie do tego, by uruchomić swoją wyobraźnie i nie bać się marzeń.

Sara James przed Eurowizją Junior w ESKA Live! [KONCERT]