Eurowizja 2022 - ten kraj już rozpoczyna preselekcje! Czy Polska również spróbuje swoich sił?

2021-03-23 16:51
Eurowizja
Autor: AP/East News

Eurowizja 2021 już za dwa miesiące, jednak niektóre kraje już wybiegają w przyszłość przygotowując się do następnego konkursu, który odbędzie się planowo w 2022 roku! Który kraj już rozpoczął swoje przygotowania do 66. Konkursu Piosenki Eurowizji? Czy Polska również w nim zawalczy?

Eurowizja 2021 już za dwa miesiące, jednak niektóre kraje już wybiegają w przyszłość i myślą o konkursie, który wedle tradycji powinien odbyć się również w 2022 roku. To bardzo ciekawa postawa, zważywszy na to, że wciąż trwająca pandemia koronawirusa sprawia, że nadal nie wiemy w jakiej postaci tak naprawdę odbędzie się tegoroczny konkurs. Mimo wszystkich niedogodności i utrudnień Niemcy, które oczywiście pokażą się także na Eurowizji 2021 już rozpoczynają preselekcje na konkurs w 2022 roku.

Z informacji podanych przez portal eurowizja.org dowiadujemy się, że reprezentant Niemiec na Eurowizję 2022 najprawdopodobniej zostanie wybrany w ten sam sposób jak w zeszłym oraz obecnym roku. Pośpiech Niemiec wynika z tego, że nadawca NDR, digame i Simon Kucher & Partners już teraz szukają nowych członków do stuosobowego jury. Aby zostać członkiem takiego zespołu należy posiadać niemieckie obywatelstwo. Trzeba również mieć skończone 18 lat.

Eurowizja 2022 - czy Polska weźmie udział?

Eurowizja 2022 z pewnością jest wydarzeniem, które się odbędzie patrząc na popularność słynnego konkursu, jednak na ten moment nie mamy o nim zbyt wielu informacji. Możemy jednak przypuszczać, że Polska weźmie bardzo chętnie udział w Eurowizji w 2022 roku.

Eurowizja 2021 - Te piosenki mogą wygrać konkurs
Najnowsze