Eurowizja 2021 przed pierwszym półfinałem

i

Autor: NPO/NOS/AVROTROS NATHAN REINDS

Eurowizja 2022 - miasta zgłaszają swoje kandydatury. Gdzie odbędzie się konkurs?

2021-05-24 10:20

Eurowizja 2022 już jest na językach fanów konkursu. Zaledwie dzień po finale Eurowizji 2021 wiele osób zaczęło się zastanawiać, jak będzie zorganizowana kolejna edycja. Jak się okazuje, nie tylko fani są niecierpliwi. W ciągu zaledwie 24 godzin siedem włoskich miast wyraziło chęć organizacji przyszłorocznej edycji. Gdzie się odbędzie?

Eurowizja 2022 będzie wyjątkowym wydarzeniem. Po raz pierwszy od 1991 zorganizują je Włosi. Wtedy konkurs odbył się w Rzymie. Fani Eurowizji zastanawiają się, jak będzie wyglądała kolejna edycja. Najważniejszą decyzją jest wybranie miasta oraz obiektu. Zaledwie kilkanaście godzin po wygranej Włoch na Eurowizji 2021, burmistrzowie miast zaczęli składać deklaracje chęci zorganizowania następnego konkursu. Pierwszy był Turyn i to najbardziej prawdopodobna opcja. Włosi, kiedy byli faworytami w 2017, zapowiadali, że właśnie tam zorganizowaliby koncerty. Teraz te słowa zostały podtrzymane. Wiele więc wskazuje na to, że w 2022 roku Eurowizja odbędzie się w Turynie w hali Pala Alpitour, która w 2006 roku gościła Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Jednak inne miasta także zamierzają bić się o prawo do organizacji. Kto jeszcze się zgłosił?

Eurowizja 2021. Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji

Eurowizja 2022 - gdzie odbędzie się konkurs

Eurowizja 2022 może odbyć się także w Mediolanie. Zgłoszono obiekt Mediolanum Forum, który ma doświadczenie w organizacji dużych imprez muzycznych. W 2015 odbyła się tam gala MTV Europe Music Awards. Także Neapol zamierza starać się o organizację w hali PalaBarbuto. Unipol Arena w Bolonii to kolejna opcja, którą Europejska Unia Nadawców i telewizja RAI mogą wybrać na organizację konkursu. Pesaro zgłosiło dwie lokalizacje - Adriatic Arena i Scavolini Auditorium. Miasto Reggio nell’Emilia wyraziło chęć zrobienia Eurowizji w największej arenie nadwornej w Europie - RCF Arena. Opcja jednak zostanie odrzucona, ponieważ wymogiem jest kryty, zamknięty obiekt. Naturalną opcją wydaje się stolica Włoch, czyli Rzym. Miasto zgłosiło arenę PalaLottomatica. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że Rzym nie zorganizuje Eurowizji z powodu natłoku turystów.

Eurowizja 2021 - zwycięzcy

65. Konkurs Piosenki Eurowizji ma już zwycięzców. Kryształowy mikrofon trafił do Włoch. Kraj ten reprezentował młodzieżowy zespół rockowy Maneskin, który wykonał piosenkę Zitti e buoni. W głosowaniu widzów zdobyli aż 318 punktów, znacznie pokonując konkurencję. W związku z tym Eurowizja 2022 odbędzie się we Włoszech.