Tusse

i

Autor: HOLLANDSE HOOGTE/East News

Eurowizja 2021: piosenka Szwecji brzmi jak hit The Weeknd? Internauci nie mają złudzeń

2021-05-19 10:56

Za nami pierwszy półfinał Eurowizji 2021. Na scenie zaprezentowało się szesnastu wykonawców, w tym walczący o zwycięstwo dla Szwecji Tusse. Część widzów, oglądając występ wokalisty, odniosło wrażenie, że gdzieś już słyszało jego eurowizyjną propozycję. Kawałek Voices rzeczywiście brzmi w pewnych momentach jak wielki hit The Weeknda.

Eurowizja 2021 - Szwecja od lat jest jednym z eurowizyjnych faworytów. Kraj wywalczył zwycięstwo aż sześć razy. Ostatnim razem Szwecja triumfowała w konkursie w 2015 roku, kiedy to Mans Zelmerlow zachwycił europejską publiczność swoim chwytliwym numerem Heroes. W wygranej nie przeszkodziły mu nawet oskarżenia o plagiat utworu Lovers on the Sun z repertuaru Davida Guetty, jakie regularnie pojawiały się w sieci od chwili premiery kawałka. W tym roku o zwycięstwo walczy Tusse - pochodzący z Demokratycznej Republiki Konga wokalista, który jako nastolatek zamieszkał w kraju, z którego wywodzą się tacy artyści jak ABBA czy Roxette. I w przypadku jego piosenki Voices nie zabrakło oskarżeń o plagiat. Widzowie oglądający pierwszy półfinał Konkursu Piosenki Eurowizji, który miał miejsce 18 maja, zwrócili uwagę na to, że linia melodyczna kompozycji miejscami przypomina tę, którą znamy z wielkiego hitu kanadyjskiego piosenkarza The Weeknd. Przekonajcie się sami!

Eurowizja 2021. Oto zwycięzcy pierwszego półfinału

Eurowizja 2021 - Szwecja jak The Weeknd

Czy utwór Voices rzeczywiście brzmi jak wielki hit Starboy? Internauci nie mają wątpliwości! W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy o podobieństwie, jakie łączy oba utwory. Jest ono w szczególności słyszalne w 45. sekundzie występu szwedzkiego reprezentanta. 

Quiz. Eurowizja 2021. Co wiesz o polskim reprezentancie Rafale Brzozowskim?

Pytanie 1 z 10
Jaki sport w młodości trenował Brzozowski?