Eurowizja 2021: piosenka Szwecji brzmi jak hit The Weeknd? Internauci nie mają złudzeń

2021-05-19 10:56
Tusse
Autor: HOLLANDSE HOOGTE/East News

Za nami pierwszy półfinał Eurowizji 2021. Na scenie zaprezentowało się szesnastu wykonawców, w tym walczący o zwycięstwo dla Szwecji Tusse. Część widzów, oglądając występ wokalisty, odniosło wrażenie, że gdzieś już słyszało jego eurowizyjną propozycję. Kawałek Voices rzeczywiście brzmi w pewnych momentach jak wielki hit The Weeknda.

Eurowizja 2021 - Szwecja od lat jest jednym z eurowizyjnych faworytów. Kraj wywalczył zwycięstwo aż sześć razy. Ostatnim razem Szwecja triumfowała w konkursie w 2015 roku, kiedy to Mans Zelmerlow zachwycił europejską publiczność swoim chwytliwym numerem Heroes. W wygranej nie przeszkodziły mu nawet oskarżenia o plagiat utworu Lovers on the Sun z repertuaru Davida Guetty, jakie regularnie pojawiały się w sieci od chwili premiery kawałka. W tym roku o zwycięstwo walczy Tusse - pochodzący z Demokratycznej Republiki Konga wokalista, który jako nastolatek zamieszkał w kraju, z którego wywodzą się tacy artyści jak ABBA czy Roxette. I w przypadku jego piosenki Voices nie zabrakło oskarżeń o plagiat. Widzowie oglądający pierwszy półfinał Konkursu Piosenki Eurowizji, który miał miejsce 18 maja, zwrócili uwagę na to, że linia melodyczna kompozycji miejscami przypomina tę, którą znamy z wielkiego hitu kanadyjskiego piosenkarza The Weeknd. Przekonajcie się sami!

Eurowizja 2021. Oto zwycięzcy pierwszego półfinału

Eurowizja 2021 - Szwecja jak The Weeknd

Czy utwór Voices rzeczywiście brzmi jak wielki hit Starboy? Internauci nie mają wątpliwości! W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy o podobieństwie, jakie łączy oba utwory. Jest ono w szczególności słyszalne w 45. sekundzie występu szwedzkiego reprezentanta. 

Quiz. Eurowizja 2021. Co wiesz o polskim reprezentancie Rafale Brzozowskim?

Pytanie 1 z 10
Jaki sport w młodości trenował Brzozowski?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze