Eurowizja 2021 - Bułgaria: Growing Up Is Getting Old. Młoda Victoria w balladzie o dojrzewaniu

2021-04-13 11:33 AR
Victoria - Bułgaria
Autor: Youtube.com/Eurovision Song Contest

Eurowizja 2021 odbędzie się już w maju. Rozpoczęły się spekulacje, kto może zgarnąć tegoroczne trofeum. Jednym z najczęściej wskazywanych państw jest Bułgaria. Kraj w tym roku reprezentuje młoda wokalistka Victoria. W Rotterdamie wykona piosenkę Growing Up Is Getting Old.

Eurowizja 2021 nadchodzi wielkimi krokami. Już za kilka reprezentanci 39 państw staną na wspólnej scenie, aby zawalczyć o zwycięstwo. To wyjątkowa Eurowizja, ponieważ pierwsza od dwóch lat. W 2020 roku konkurs został odwołany z powodu pandemii koronawirusa, a więc tym razem chęci są większe niż zwykle. Eksperci i fani próbują wytypować tegorocznego faworyta. Tym razem nie jasnego faworyta. Obstawia się kilka państw i jednym z nich jest Bułgaria. Reprezentantką jest Victoria. Młoda gwiazda zaśpiewa piosenkę Growing Up Is Getting Old, która została wybrana spośród 6 propozycji. Ugly Cry, Phantom Pain, My Imaginary Friend, The Funeral Song, Dive Into Unknow - to inne propozycje Victorii, które walczyły o reprezentowanie Victorii. Growing Up Is Getting Old to nowoczesna pop ballada, która opowiada o dojrzewaniu i starzeniu się. Styl piosenki porównywany jest do muzyki, którą wydaje Billie Eillish.

Eurowizja 2021 - Te piosenki mogą wygrać konkurs

Victoria - Tears Getting Sober. Eurowizja 2020

Victoria miała reprezentować Bułgarię na Eurowizji 2020. Niestety, z powodu pandemii nie udało się. Dla Bułgarów i samej Victorii to ogromna strata. Wokalistka uznawana była za główną kandydatkę do zgarnięcia nagrody. Victoria walczyła, aby piosenki z 2020 mogły brać udział w tegorocznej Eurowizji, ale reguły są nieugięte. Tym razem walczy o wygraną z Growing Up Is Getting Old. Niedługo dowiemy się, czy jej się uda.

Eurowizja 2021 - kiedy i gdzie oglądać?

Daty tegorocznej Eurowizji znane są już od dawna. Półfinały odbędą się w dniach 18 i 20 maja, z kolei finał w sobotę 22 maja. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 21:00. W Polsce transmisję z tłumaczeniem będzie można zobaczyć na antenie TVP1. Eurowizja 2021 odbędzie się w Rotterdamie w Holandii. Kraj dostał prawa do organizacji po tym, jak w 2019 wygrali konkurs. Triumfował wtedy Duncan Laurence z piosenką Arcade.

Najnowsze