Eurowizja 2021 - Malta: Destiny wygrała Eurowizję Junior, a teraz walczy w konkursie dla dorosłych

2021-05-22 19:11 Adrian Rybak
Destiny wygrała Eurowizję Junior 2015
Autor: Michal WARGIN/East News

Eurowizja 2021 wywołuje już wiele emocji. Kiedy w Polsce większość nadal żyje wyborem Rafała Brzozowskiego na reprezentanta Polski, zagraniczni fani konkursu zastanawiają się, kto może zgarnąć trofeum. Wiele wskazuje na Maltę, którą reprezentuje Destiny Chukunyere. W 2015 wygrała już ona Eurowizję Junior! Czy przyniesie Maltańczykom kolejne zwycięstwo?

Eurowizja 2021 wydaje się być niezwykle interesująca, ponieważ nie ma jasnego faworyta. Jak już pisaliśmy, jednym z potencjalnych zwycięzców jest 19-letni Afrykanin, który reprezentuje Szwecję z piosenką Voices. Ma on jednak poważną konkurencję. W stawce pojawiła się piosenkarka, która ma za sobą już jeden eurowizyjny triumf. Destiny Chukunyere będzie walczyła o trofeum dla Malty. Kraj ten do tej pory nie wygrał Eurowizji ani razu, dlatego liczą, że to właśnie ta 18-letnia gwiazda to zmieni. Tym bardziej, że Destiny wygrała już Eurowizję Junior 2015 z piosenką Not My Soul. Fani Eurowizji od dawna przewidują, że jeśli w najbliższych latach Malcie wreszcie uda wygrać się konkurs, to stanie się to za sprawą Destiny. Jej talent porównywany jest do najlepszych głosów na świecie, takich jak Beyonce czy Christina Aguilera. Jakie są jej dotychczasowe osiągnięcia?

Destiny wygrała Eurowizję Junior, a teraz ma wygrać Eurowizję. Będzie pierwsze zwycięstwo Malty?

Eurowizja 2021 - kim jest Destiny Chukunyere?

Destiny urodziła się w sierpniu 2002 roku, a więc ma dopiero 18 lat. Ma jednak na swoim koncie już wiele osiągnięć. Zwycięstwo na Eurowizji Junior to największe, ale tylko jedno z nich. Dwa lata po triumfalnym występie na juniorowej scenie wzięła udział w brytyjskiej wersji programu Mam Talent. Swoim talentem zachwyciła samego Simona Cowella, który wypromował takie gwiazdy jak One Direction. Programu co prawda nie wygrała, ale dotarła aż do półfinału. W 2020 roku zgłosiła się do X Factora na Malcie. Jej udział wydawał się kontrowersyjny, ponieważ Destiny była już popularna na całej wyspie. Program wygrała i tym samym dostała bilet na Eurowizję. Miała reprezentować swój kraj w 2020 roku z utworem All Of My Love, ale konkurs odwołano. Teraz powraca, aby walczyć o wygraną z Je Me Casse.

Eurowizja 2021 - kto wygra?

Malta aktualnie znajduje się na drugim miejscu w przewidywaniach ekspertów. Aktualnym faworytem jest Szwajcaria, którą reprezentuje młody wokalista Gjon's Tears z piosenką Tout l'Univers. Szwajcarzy po wielu latach zdecydowali się na utwór po francusku. W 2019 roku przełamali swoją złą passę i zajęli czwarte miejsce. Reprezentował ich wtedy Luca Hanni z piosenką She Got Me. Tym razem chcą wygrać z ujmującą balladą. Na trzecim miejscu notowań jest Bułgaria, która powraca do konkursu po przerwie. Reprezentuje ich Victoria, która w Rotterdamie wykona balladę Growing Up Is Getting Old. Młoda bułgarska wokalistka przez wiele osób porównywana jest do Billie Eilish.

Najnowsze