Eurowizja 2019: kiedy FINAŁ i PÓŁFINAŁY? Data Eurowizji w Tel Awiwie

2019-05-17 17:32
Eurowizja
Autor: AP/EAST NEWS

Dzięki zeszłorocznej wygranej Netty organizatorem Eurowizji 2019 jest Izrael, a tegoroczny konkurs odbędzie się w Centrum Konferencyjnym w Tel Awiwie. Czekają nas wielkie muzyczne emocje związane nie tylko z samym konkursem, ale także występami gości specjalnych i wieloma innymi atrakcjami, które szykują dla nas organizatorzy.

Eurowizja 2019: kiedy FINAŁ i PÓŁFINAŁY? To pytanie zadaje sobie wielu fanów tego niezwykłego konkursu. Tegoroczna Eurowizja odbywa się już po raz 64. Dla Polski jest to jeszcze jeden niezwykły jubileusz - w 2019 roku mija 25 lat od niezapomnianego występu Edyty Górniak, która z utworem To nie ja zajęła aż 2 miejsce. Niestety, ćwierć wieku później nie udało się nam powtórzyć tego sukcesu. Zespół Tulia odpadł w pierwszym półfinale.

Eurowizja 2019: kiedy finał i półfinały? Daty konkursu

Pierwszy półfinał, w którym o awans będzie walczyć Tulia, odbędzie się we wtorek 14 maja. Drugi półfinał będziemy mogli obejrzeć dwa dni później - w czwartek 16 maja. Natomiast wielki finał odbędzie się w sobotę 18 maja. Z każdego półfinału awansuje po 10 krajów, które wraz z państwami-finalistami (Francją, Izraelem, Hiszpanią, Niemcami, Wielką Brytanią i Włochami) będą walczyć o wygraną. 

Eurowizja 2019 o godzinie 21:00!

Najnowsze