Eurowizja 2019: aplikacja. Jak głosować?

2019-05-18 21:18 k.w.
Eurowizja 2019 - aplikacja
Autor: AP/Associated Press/East News

64. Konkurs Piosenki Eurowizji zdecydowanie jest muzycznym wydarzeniem roku. Podczas jego trwania, miliony widzów z zapartym tchem śledzi konkursowe zmagania reprezentantów państw. Typują również swojego faworyta, który według nich powinien wygrać tegoroczną Eurowizję. W jaki sposób będzie można oddać głos na najlepsze wykonanie wieczoru i na najlepszy utwór? Tego dowiecie się w poniższym artykule.

Eurowizja 2019: aplikacja. Jak głosować? Eurowizja organizowana jest corocznie od 1956 roku. Każdego roku stanowi jedno z najważniejszych, muzycznych wydarzeń. 14 maja wystartował pierwszy półfinał konkursu. Podczas niego wystąpili reprezentanci między innymi Cypru, Portugalii, Grecji, Białorusi czy też Polski. 16 maja odbył się drugi półfinał, a 18 maja oglądać możemy finałowy konkurs. W jaki sposób będzie można zagłosować na swojego faworyta? Jedną z możliwości jest oddanie głosu za pomocą oficjalnej aplikacji wydarzenia. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Przeczytaj także: Eurowizja 2019 - GŁOSOWANIE. Jak oddać głos na naszego faworyta?

Eurowizja 2019 - głosowanie

Tegoroczna Eurowizja podzielona została na dwa półfinały oraz finał. Odbywają się one kolejno 14 maja, 16 maja oraz 18 maja. Podczas każdej z części obowiązują inne zasady głosowania. W półfinałach głosować mogli jedynie widzowie, przebywający na terenie państw, biorących udział w poszczególnych półfinałach. Nie mogli oni jednak zagłosować na piosenkę z własnego kraju. Podczas finału natomiast, każdy może oddać głos, na wszystkich uczestników konkursu.

Eurowizja 2019 - aplikacja

Głosy na swojego faworyta możemy oddawać poprzez SMS-y, ale także za pośrednictwem oficjalnej eurowizyjnej aplikacji, dostępnej na systemy iOS, Android i Windows Phone. Aplikacja jest bezpłatna i znajdziecie ją pod nazwą Eurovision Song Contest. 

Najnowsze