EKIPA

i

Autor: materiały prasowe

Ekipa Friza - płyta Sezon 3. Kiedy premiera i ile kosztuje?

2021-06-08 10:47

EKIPA podbiła już polski internet - teraz czas na podbój polskiego rynku muzycznego. Pierwszy album EKIPY, SEZON 3, ukaże się już 26 czerwca. Właśnie wystartował preorder płyty. Wszystkie szczegóły, w tym cenę, prezentujemy poniżej.

SEZON 3 to fonograficzny debiut członków EKIPY, czyli najpopularniejszych obecnie youtuberów i influencerów w Polsce. Ich nowy album zawiera 13 utworów, w tym doskonale znane już single 3KIPA, ZAEBYŚCIE, Chill i Zygzak - teledyski do tych kawałków zgromadziły ponad 100 milionów wyświetleń na YouTube. Za produkcję większości utworów odpowiada Donatan, pełniący rolę producenta wykonawczego projektu. Na płycie gościnnie wystąpili Qry z kolektywu chillwagon, Roxie (Roksana Węgiel), B.R.O oraz Jacuś. 

Płyta youtuberów oferuje pop-trapowy rollercoaster i idealny scenariusz beztroskiego życia. EKIPA przeprowadza nas po mapie swoich dotychczasowych dokonań, ale i snuje plany na przyszłość. Bezczelnie obezwładniający, miejscami „egoistyczny” rap chłopaków został wzbogacony o balladowy rytm współczesnego R&B i świadome, kobiece partie wokalne.

EKIPA doskonale wyczuwa obecne tendencje panujące we współczesnym popie, takie jak trap, future-r'n'b czy UK hardcore. W warstwie muzycznej na płycie, za którą odpowiada w największym stopniu Donatan, producent wykonawczy projektu, dominują zrelaksowane, nowoczesne produkcje, które w sposób nieinwazyjny zostały przeszczepione na polski grunt. Obecny na niej w wyważonych proporcjach klubowy trap co chwilę flirtuje z klimatem R&B, serwując motywy proste, a jednocześnie bardzo nośne.

SEZON 3 z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę - zarówno pod względem komercyjnym, jak i artystycznym. Nie tylko odzwierciedla przemianę, jaką youtuberzy przeszli na przestrzeni ostatnich lat, ale też dokumentuje ważny etap w ich dotychczasowej karierze. Dziś, w dobie beznamiętnego i schematycznego podejścia do muzyki, EKIPA brawurowo, a jednocześnie gustownie wyważyła drzwi muzycznego show-biznesu i zabawiła się jego regułami. Jej debiutancki album stanie się synonimem kreatywnego podejścia do formy piosenki i brzmieniowych inspiracji.

Sonda
Na czym Ekipa powinna skupić się w przyszłości?

EKIPA - płyta SEZON 3

Album ukaże się 26 czerwca 2021. Jest już dostępny w przedsprzedaży na empik.com. Wcześniej można go było zamawiać jedynie za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. Cena krążka SEZON 3 to 49.99 złotych.

SEZON 3 - piosenki

1. 3KIPA2. Zaebyście (feat. Qry3. Napad na bank (feat. Roxie)4. Chill5. Ja to tak czuję (feat. B.R.O)6. Sen7. Selfmade8. Na zajawce9. Uśmiech10. Do fury11. Zygzak (feat. Jacuś)12. Influencer Party Hard13. Dobry mood

Friz kiedyś i dziś

EKIPA - kim są?

Wszystko zaczęło się od krakowskiego youtubera, Karola Wiśniewskiego, czyli Friza. Friz startował od filmików o tematyce gamingowej, a ogromną popularność przyniósł mu cykl materiałów z prankami i oryginalnymi wyzwaniami. Vloger zgromadził wokół siebie grupę zaprzyjaźnionych influencerów, zwaną EKIPĄ, która w 2020 podbiła polski YouTube. Właśnie rozpoczął się trzeci sezon projektu, któremu towarzyszy album SEZON 3.