Egzamin Ósmoklasisty ANGIELSKI 2021: ODPOWIEDZI, KLUCZ i WYNIKI

Autor: cke.gov.pl Egzamin Ósmoklasisty ANGIELSKI 2021: ODPOWIEDZI, KLUCZ i WYNIKI

2021-05-27 13:52

Zakończył się egzamin dla ósmoklasisty z języka obcego - trzeci, ostatni z egzaminów, które w tym tygodniu pisali uczniowie kończący VIII klasę szkoły podstawowej. Wszystkie trzy to egzaminy pisemne.

Egzamin Ósmoklasisty ANGIELSKI 2021odpowiedzi, klucz i wyniki. Zastanawiacie się, kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021? Podpowiadamy serwując garść najważniejszych informacji w tym miejscu. Egzamin z języka obcego rozpoczął się w czwartek o godz. 9. Trwał 90 minut; dla uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu, np. dla uczniów z dysleksją, mógł być przedłużony do 135 minut. Egzamin przebiegł spokojnie powiedział PAP dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

Egzamin Ósmoklasisty 2021 ANGIELSKI: uczniowie ZDENERWOWANI mailem o wygranej w konkursie

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło uczniom w Bydgoszczy?

Egzamin Ósmoklasisty ANGIELSKI 2021

Egzamin ósmoklasisty jest trzydniowy. W pierwszym dniu był egzamin z języka polskiego, w drugim z matematyki, w trzecim z wybranego języka obcego nowożytnego. Największa grupa ósmoklasistów 96,66 proc. zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest niemiecki. Deklaracje wyboru tego języka złożyło 2,92 proc. uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Egzaminy z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) zdawało łącznie 0,42 proc. ósmoklasistów.

Egzamin ósmoklasisty 2021 język angielski - arkusze PDF, odpowiedzi, zadania

W tym roku w związku z epidemią i koniecznością prowadzenia przez wiele miesięcy edukacji zdalnej egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, które zostały ogłoszone w grudniu ub.r., a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Wymagania egzaminacyjne stanowią zawężony katalog wymagań określonych w podstawie programowej.

Egzamin Ósmoklasisty ANGIELSKI 2021 - ODPOWIEDZI, WYNIKI

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca.

Wynik egzaminu wpływa na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia – to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.  Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych nie mógł przystąpić do egzaminu we wtorek, środę i czwartek, to będzie go pisał w drugim terminie 16-18 czerwca.

Egzamin ósmoklasisty 2021 język angielski - jak Ci poszło?