Egzamin ósmoklasisty 2021: próbny - język angielski był za trudny? Uczniowie są poirytowani

2021-03-19 12:13
Egzamin ósmoklasisty
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Próbne egzaminy ósmoklasistów 2021 właśnie się zakończyły. Niestety jak to w życiu była, niektórzy u niektórych uczniów znalazł się grymas na twarzy, a innym poszło bardzo dobrze. Jakie zadania sprawiły ósmoklasistom największe trudności z języka angielskiego?Ich reakcje mówią same za siebie! Więcej szczegółów znajdziecie poniżej.

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 - język angielski był za trudny? Co sprawiło uczniom największą trudność? W piątek 19 marca oficjalnie zakończyły się diagnostyczne testy uczniów z ósmych klas szkoły podstawowej. Młodzież ma za sobą język polski, matematykę i oczywiście język obcy nowożytny. Jak się okazuje, znaczna większość uczniów w Polsce, rozwiązywała arkusze próbne z języka angielskiego. Chwilę po ich zakończeniu, media społecznościowe w tym Twittera zalała fala komentarzy. Część uczniów uznała że poszło im bardzo dobrze, a arkusz był bardzo łatwy, jednak nie dla każdego ten poranek był kolorowy. Niektórzy uczniowie są poirytowani i jasno wyrazili swoje zdanie na ten temat. Czy język angielski wypadnie najsłabiej ze wszystkich próbnych egzaminów? Co sprawiło ósmoklasistom największą trudność? My już wiemy!

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Egzamin ósmoklasisty 2021 próbny - zadania

Co znalazło się w próbnych arkuszach egzaminacyjnych z języka angielskiego? Na początku na uczniów czekało słuchanie, potem zadania zamknięte bez słuchania i napisanie e-maila. Uczniowie mieli za zadanie między innymi przeczytać opis sytuacji, a następnie dopasować do niej właściwą reakcję. Czekało na nich również uzupełnienie dialogów, zdań, luk w tekście, a także dopasować zaproszenie do opisu w tabelce. Ostatnim zadaniem było napisanie e-maila do koleżanki - Emmy z Nowego Jorku o gazetce klasowej.

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 - ANGIELSKI 19.03.2021: ARKUSZE CKE [ODPOWIEDZI, ZADANIA]

Egzamin ósmoklasisty 2021 próbny - reakcje

Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka angielskiego był trudny? Niestety dla niektórych uczniów tak, a największą trudność sprawiło im słuchanie. Dlaczego? Otóż jak wyrażają swoje zdanie w mediach społecznościowych, nie mogli zrozumieć nic z rozmowy dziewczyny i chłopaka. Argumentują to tym, że ich akcent był słaby i ciężko było zrozumieć o czym rozmawiają. Mimo negatywnego nastawiania, znalazło się też sporo pozytywów! Uczniowie bardzo szybko rozwiązali zadania zamknięte, a później mogli na spokojnie wziąć się za pisanie zadania otwartego. Ponadto wielu ósmoklasistów typuje, że najsłabiej poszła im matematyka, na drugim miejscu język polski, a na trzecim język angielski.Zobaczcie reakcje uczniów poniżej:

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze