Edukacyjny Weekend na Bulwarach! Co będzie się działo w dniach 21-22 września?

2019-09-21 10:34 A.D.
Bulwary
Autor: Materiały prasowe

W ten weekend wybierzcie się na bulwary! Czeka wiele atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Mamy wrzesień więc przyszła pora na edukację! Sprawdźcie co będzie się działo na ESKA.pl!

HARMONOGRAM imprezy Weeekend na Bulwarach: 

11:00-12:00 w sobota i w niedziela SCENA - ZDROFITowanie nad Wisłą czyli cykliczne zajęcia Fitness

12:00 – 17:00 sobota i niedziela tarasy przy scenie i tarasy przy pawilonie BELLA ITALIA - gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów Parku Rozrywki Julinek
12:00-13:00 sobota SCENA – stretching z Kamą nad Wisłą

18:00-19:00 GALERIA PRZY PLAŻY – REM – STADIUM 4 spotkanie z autorami wystawy Julią Lisowską i Janem Ziewieckim

ZDROFITowanie na Bulwarach

Marka Zdrofit istnieje na rynku fitness od ponad 13 lat, a jej sieć tworzy kilkadziesiąt klubów, zlokalizowanych na terenie całej Polski. Oferta Zdrofit skierowana jest do osób, które szukają miejsc, gdzie mogą aktywnie spędzać

czas, bez nadmiernej presji i rywalizacji. Marka promuje aktywność fizyczną, ale uprawianą w sposób odpowiedzialny, stawiając na pierwszym miejscu zdrowie.

Nie przestajemy ćwiczyć w plenerze! Kontynuujemy cykl treningów na warszawskich bulwarach nad Wisłą! Będziemy spotykać się w weekendy, żeby trochę się pogimnastykować w plenerze. Zakładajcie wygodne stroje sportowe, pakujcie butelkę wody i wpadajcie, żeby razem pozdrofitować na świeżym powietrzu.

Nie prowadzimy zapisów na zajęcia, możesz dołączyć do nas w każdej chwili!

STRECHTING Z KAMĄ NAD WISŁĄ,

Zajęcia poprowadzi Kama Nienaltowska. Zapraszamy wszystkich chętnych w wygodnych do ćwiczeń strojach oraz z zapasem wody do picia. Wstęp wolny.

Kama Nienałtowska swoją przygodę z ruchem rozpoczęła w wieku 3 lat, od rytmiki i gimnastyki artystycznej. W czasach wczesnej podstawówki poznała podstawy baletu i wiedziała, że to coś, co na zawsze określi jej życie. Przez prawie 10 następnych lat budynek Szkoły Baletowej im Romana Turczynowicza w Warszawie oznaczał dla niej niezliczone godziny spędzone na treningach, rozciąganiu się i szkoleniu wielu technik tanecznych. Poza tańcem klasycznym były to przede wszystkim jazz i modern dance, taniec musicalowy i funky oraz akrobatyka. Brała udział w licznych pokazach i wyjazdach szkoleniowych, tworzyła choreografie indywidualne i grupowe, tańczyła m.in. na deskach Teatru na Woli. Słuch, teorię muzyki i grę na instrumentach (pianino, gitara) poznawała na indywidualnych zajęciach, a muzykalność szkoliła między innymi w Teatrze Narodowym, przez wiele lat śpiewając w chórze Alla Polacca. To właśnie ta różnorodność w podejściu do kształcenia taneczno – muzycznego dała jej unikatową kombinację wiedzy i praktyki. W międzyczasie, równolegle, przewijało się jeszcze wiele innych, różnorodnych form aktywności ruchowej. Od tańca towarzyskiego, poprzez pływanie po sztuki walki. Również na tym polu znalazło się parę sukcesów – Kama może się m.in. pochwalić brązowym medalem mistrzostw prestiżowego klubu judo „Ryś” w kategorii open.

Okres początku studiów przyniósł wiele zmian i oznaczał rozstanie z baletem. Jednak przyzwyczajenie do aktywnego trybu życia i miłość do tańca nie dawały spokoju, a kusić zaczęła… salsa. W lecie 2009 Kama trafiła do Warsaw Salsa Club i bardzo intensywnie wróciła do treningów. Rezultaty pojawiły się bardzo szybko i już w kwietniu 2010 zaczęła trenować pierwszą własną grupę salsy liniowej, a niedługo później także bachaty i cha cha cha. Od tego czasu klimaty latynoskie na stałe zagościły w jej życiu, również zawodowym. Przez kilka lat, poza prowadzeniem kursów, obejmowała stanowisko dyrektora operacyjnego Warsaw Salsa Club. W 2014 roku rozpoczęła intensywną naukę zupełnie nowego dla niej stylu – pole dance.

Zajęcia opracowane przez Kamę Nienałtowską, w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę na temat anatomii ciała łączą w sobie elementy gimnastyki, tańca, fitnessu i jogi. Ułożone zostały w odpowiedni sposób tak, aby zwiększyć zakres ruchu, wzmocnić ciało i wpłynąć na poprawienie świadomości i precyzji ruchu. To także doskonała okazja, by odpocząć i rozruszać się po całym tygodniu pracy i zwiększyć komfort naszego codziennego życia. Dla wszystkich tych, którzy tańczą, będą doskonałą okazją by popracować nad techniką ruchu i izolacjami poszczególnych partii ciała. Ćwiczenia pozytywnie wpływają na kondycję i rzeźbią sylwetk

REM - stadium 4 – spotkanie z autorami

Julia Lisowska i Jan Ziewiecki - uczniowie klasy maturalnej Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu zapraszają na wystawę prac, które powstały w ostatnim roku. REM - Stadium 4 to ich różne spojrzenie na tematykę snu i marzeń sennych.

Wystawa otwarta jest od 9 do 22 września 2019 w GALERIA PRZY PLAŻY, Bulwary Wiślane, Warszawa.

Najnowsze