Jaka jest statystyczna mama w kujawsko-pomorskim? Sprawdzamy liczby z okazji Dnia Matki!

i

Autor: pixabay.com Jaka jest statystyczna mama w kujawsko-pomorskim? Sprawdzamy liczby z okazji Dnia Matki!

Dzień Matki 2021 - skąd wzięło się to święto i kiedy je obchodzimy?

2021-04-26 15:24

Dzień Matki 2021 obchodzimy w Polsce za równy miesiąc! Kiedy dokładnie? Jako, że to wyjątkowe święto zbliża się wielkimi krokami, postanowiliśmy sprawdzić, kiedy wypada w tym roku i skąd się wzięło w naszym kraju. Historia i data święta na 2021 rok widnieje poniżej!

Dzień Matki 2021 - kiedy obchodzimy ten dzień w Polsce? Skąd wzięło się popularne do dnia dzisiejszego święto? Jako, że ten wyjątkowy dzień zbliża się wielkimi krokami, postanowiliśmy sprawdzić,, jaka jest jego historia i kiedy dokładnie wypada w tym roku. Dzień Matki 2021 w naszym kraju będziemy obchodzić za równy miesiąc. Już 26 maja nadejdzie święto wszystkich mam, które w tym szczególnym czasie dostają dużo bukietów kwiatów, przepysznych słodyczy oraz własnoręcznie zrobionych laurek od swoich ukochanych dzieci. Data tego wyjątkowego święta jest stała, jednak mimo to wciąż wiele osób zastanawia się, kiedy obchodzimy Dzień Matki.W Polsce zawsze będzie to 26 maja, a więc w tym roku święto to wypada w środę.

Skąd wziął się Dzień Matki? Historia tego wyjątkowego święta sięga jeszcze czasów antycznych. Kultem otaczano wtedy matki-bogini, które były symbolem urodzaju i płodności. Dzień Matki, który znamy został jednak zapoczątkowany najprawdopodobniej w Stanach Zjednoczonych w 1907 roku, kiedy Anna Jarvis zorganizowała nabożeństwo na cześć swojej zmarłej mamy. 

Sonda
Czy planujesz wyjazd na Majówkę 2021?

Dzień Matki 2021 - kiedy obchodzimy w Polsce?

Dzień Matki 2021 obchodzimy w Polsce co roku 26 maja. Tym razem to wyjątkowe święto wypada w środę. Dzień ten jest szczególnie bliski wszystkim dzieciom, które w dniu święta szykują dla swoich mam występy szkolne, własnoręczne laurki i inne drobne niespodzianki. 

Malowana filiżanka na Dzień Matki