Długi weekend sierpniowy 2022 - sklepy otwarte czy zamknięte?

2022-08-11 10:51
Niedziela handlowa
Autor: Bartlomiej Magierowski/East News

Długi weekend w sierpniu zbliża się wielkimi krokami. W związku z wypadającym w poniedziałek Świętem Wojska Polskiego i Świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wiele osób zastanawia się, czy niedziela 14 sierpnia jest niedzielą handlową. Sprawdzamy, które sklepy będą otwarte w długi weekend.

Spis treści

  1. Niedziela handlowa 14 sierpnia
  2. Sklepy otwarte w długi weekend

Długi weekend w sierpniu 2022. Czy 14 sierpnia jest niedziela handlowa? Czy 15 sierpnia zrobimy zakupy? Tych odpowiedzi poszukuje coraz więcej Polaków. W związku z wypadającym w poniedziałek Świętem Wojska Polskiego i Świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Polacy mogą cieszyć się aż trzema dniami wolnymi. To idealny moment na skorzystanie z ostatnich tygodni wakacji. Jak to bywa w takich przypadkach, wielu internautów zastanawia się, czy sklepy będą normalnie otwarte. Czy w związku z tym, że 15 sierpnia jest świętem ustawowo wolnym od pracy, poprzedzająca go niedziela 14 sierpnia jest niedzielą handlową? W sierpniu co prawda handlem będzie możliwy w jedną z niedziel, jednak nie będzie to ta wypadająca w tym tygodniu. Poniżej sprawdzamy, czy sklepy takie jak Biedronka i Lidl będą otwarte w długi weekend sierpniowy.

Pogoda na długi weekend sierpniowy. Jaka pogoda 15 sierpnia?

Doda pokłóciła się z mamą! To przez nią usunęła sceny z teledysku

Niedziela handlowa 14 sierpnia

W sierpniu mamy cztery niedziele, z czego jedna niedziela jest niedzielą handlową. Nie jest to jednak ta wypadająca 14 sierpnia, a dwa tygodnie później, czyli 28 sierpnia.

Sklepy otwarte w długi weekend

Niestety, jako że niedziela 14 sierpnia nie jest niedzielą handlową, supermarkety nie będą czynne aż przez dwa dni. Dobra wiadomość jest natomiast taka, że zakupy będzie można zrobić w sklepach osiedlowych oraz zdecydowanej większości sklepów typu Żabka.

Sonda
Czy niedziele niehandlowe to dobry pomysł?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze