Czytałeś Harry'ego Potter'a? Naukowcy wiedzą, jaki miało to wpływ na Twoje życie!

2019-01-10 13:21
Potter
Autor: East News / Insight Editions

Chłopiec Który Przeżył ma wielu zwolenników na całym świecie. Jego fanów coś wyróżnia wśród innych ludzi! Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl! 

Harry Potter to bohater literacki, którego pokochały dzieci, młodzież i dorośli na całym świecie. Niezwykły świat magii J.K.Rowling doczekał się kinowej ekranizacji, serii gadżetów, a nawet parków rozrywki! Fani sagi o małym czarodzieju łącza się w liczne grupy, a ci, którzy dorastali razem z książkami o Harry'm oczarowują teraz serią swoje dzieci. Okazuje się, że są oni również ciekawą grupą badawczą. Naukowcy odkryli czym różnią się czytelnicy serii od innych! 

Warszawa najlepszym miejscem na imprezy w Europie! Które miasta pobiła w rankingu?

Jacy są fani Harry'ego Pottera? Naukowcy już wiedzą! 

Jak informuje Pacific Standard, według ostatnich badań czytelnicy Harry'ego Pottera są mądrzejsi, mają bardziej otwarte spojrzenie i wykazują się empatią wobec dyskryminowanych grup społecznych. Skąd taki wynik? O ile o inteligencji z pewnością nie może świadczyć tylko przeczytanie jakiejkolwiek sagi, to z pewnością Harry zachęcił do chwycenia za książki kilka pokoleń młodych ludzi. W świecie Pottera nie brakuje również osób, które w naszym społeczeństwie często bywają dyskryminowane ze względu na płeć czy kolor skóry. Nic więc dziwnego, że dzieciaki, które kochają świat czarodziejów wyrastają na osoby wrażliwsze na kwestie rasizmu i dyskryminacji. W końcu, kto chciałby być śmierciożercą w świecie mugoli? 

Najnowsze