Czy studniówki 2022 się odbędą? Kiedy wypadają i na jakich zasadach? Ministerstwo Zdrowia podało wytyczne

2022-01-05 11:09
studniówki
Autor: Stanislaw Bielski/REPORTER/EastNews

Studniówka to zawsze ważne wydarzenie w życiu maturzystów. To niezapomniana impreza z przyjaciółmi, polonez oraz eleganckie kreacje. Niestety wraz z pojawieniem się pandemii, wiele osób cały czas zastanawia się czy studniówki w 2022 roku się odbędą. Ministerstwo Zdrowia podało jednak wytyczne, które powinny obowiązywać podczas imprez. Sprawdźcie szczegóły.

Studniówka 2022 - kiedy i na jakich zasadach? Czy studniówki w 2022 roku się odbędą? Bal studniówkowy to bardzo ważny moment w życiu każdego maturzysty. To idealna okazja do spotkania z przyjaciółmi, tańcami i niezapomnianym polonezem. Nie można także zapomnieć o kreacjach, które z dużym wyprzedzeniem wybierają przeważnie maturzystki. Ich suknie nie dość, że są błyszczące i zjawiskowe, to jeszcze mogą poczuć się podczas balu jak prawdziwe księżniczki. Niestety w listopadzie 2019 roku w Chinach rozpoczęła się epidemia koronawirusa. Następnie przywędrowała do Polski, a życie wielu ludzi i rzeczywistość mocno się zmieniła. Maseczki, obostrzenia, kwarantanny i dystans społeczny. W związku z tym zaczęły być odwoływane imprezy masowe, koncerty, wesela i studniówki. Wielu maturzystów zastanawia się, czy w 2022 roku, studniówki się odbędą. Okazuje się, że Ministerstwo Zdrowia podało wytyczne dotyczące popularnej imprezy.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Studniówka 2022 - kiedy? [DATA]

Studniówka to bal poprzedzający maturę, który maturzyści organizują około 100 dni przez ich egzaminami. Najczęściej imprezy te organizowane są w styczniowe weekendy lub nawet w lutym. Każda szkoła ustala termin indywidualnie i jest to najczęściej piątek lub sobota. Studniówki odbywają się na wielkich salach gimnastycznych lub w domach weselnych.

Studniówka 2022 - obostrzenia i wytyczne

W poprzednim roku szkolnym, większość studniówek nie odbyła się. Dziś nasz kraj jest w innej sytuacji, ponieważ wiele osób zaszczepiło się przeciwko wirusowi. Mimo to w zamkniętych pomieszczeniach nadal obowiązuje noszenie maseczek oraz limity, dlatego wiele osób zastanawia się, jak będą wyglądały studniówki w 2022 roku. Okazuje się że Ministerstwo Zdrowia podało wytyczne, które mogą nie spodobać się wielu osobom. W nich znaleźć można między innymi zapis o tym, że bale nie mogą odbywać się w budynku szkoły w przypadku przejścia nauczania na naukę zdalną/hybrydową. Co jeszcze pojawiło się w wytycznych? Podczas studniówek 2022 zaleca się, aby:

  • w zabawie brały udział tylko osoby zdrowe, bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej
  • przy stolikach zasiadali uczniowie z jednej klasy
  • pomieszczenia były często wietrzone i czyszczone (klamki, poręcze, uchwyty, toalety i podłogi)
  • personel obsługujący studniówkę powinien zakrywać usta i nos za pomocą maseczek
  • uczestnicy balu powinni myć i dezynfekować ręce

Oprócz tego istnieje możliwość, że organizator balu studniówkowego, może zdecydować o organizacji imprezy tylko dla uczniów placówki (bez osób towarzyszących). Dodatkowo wiadomo, że uczestnik studniówki, który nie przekazał organizatorowi zaświadczenia o zaszczepieniu lub wyzdrowieniu, jest traktowany jako osoba niezaszczepiona, na którą nałożono limity.

Sonda
Studniówka 2022 - czy powinna się odbyć?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze