Sklep

i

Autor: pixabay/ElasticComputeFarm

Czy jest niedziela handlowa 30.10.2022? Czy zrobię zakupy w niedzielę?

2022-10-30 10:09

Zakaz handlu w Polsce cały czas obowiązuje. Zanim w niedzielę wybierzesz się do sklepu upewnij się, że placówki tego dnia są otwarte. W Polsce niedziele handlowe w 2022 roku są rzadkością. Czy 30 października jest niedziela handlowa? Czy w niedzielę zrobię zakupy?

Czy niedziela 30 października jest handlowa? Czy najbliższą niedziela zrobię zakupy? Nic dziwnego, że wiele osób zadaje sobie te pytania. Mała liczba niedziel handlowych sprawia, że zrobienie zakupów w weekend staje się naprawdę trudne. Przepisy regulujące zakaz handlu w niedzielę weszły w życie w 2018 roku. Zgodnie z nimi w 2022 roku jest tylko 7 niedziel handlowych i większość z nich już za nami. Warto odnotować, w które dokładnie dni przypadają, by móc z nich skorzystać i odpowiednio rozplanować weekend. Zanim wybierzemy się do sklepu na niedzielne zakupy, warto sprawdzić, czy tego dnia placówki handlowe będą czynne. Zakaz handlu obejmuje jednak wyłącznie placówki handlowe. W związku z tym, w każdą niedzielę możemy wybrać się np. do restauracji czy baru.

Święto Niepodległości 11 listopada 2022. Jak zrobić sobie długi weekend? [KALENDARZ]

Dietetyczna PIZZA, FRYTKI I SUSHI [HIT] | ESKA XD - Fit vlog #60

30 października 2022 - czy to niedziela handlowa?

Czy 30 października 2022 jest niedzielą handlową? Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w ostatnią niedzielę października nie zrobimy zakupów w marketach i galeriach handlowych. Niedziela 30 października jest niedzielą niehandlową. Niestety, w październiku i listopadzie w każdą z niedziel będzie obowiązywał zakaz handlu. W ostatni dzień weekendu sklepy będą otwarte dopiero w grudniu, przed Bożym Narodzeniem. Najbliższe niedziele handlowe będą miały miejsce 11 i 18 grudnia.

Andrzejki 2022 - data. Kiedy jest wieczór wróżb?

Niedziela niehandlowa - jakie sklepy otwarte?

Gdzie zrobić zakupy w niedzielę niehandlową? Wielu ucieszy fakt, że pomimo zakazu handlu są miejsca, w których można zrobić zakupy w niedzielę. Powstała lista miejsc i placówek, w których będzie można zrobić zakupy. Jednak zaopatrzymy się w nich wyłącznie w podstawowe artykuły.

  • sklepy, w których sprzedawcą jest właściciel lub członek jego najbliższej rodziny
  • stacje paliw
  • apteki
  • sklepy na dworcach i lotniskach
  • Piekarnie, cukiernie i lodziarnie
  • placówki pocztowe, w których co najmniej 40 procent zysków stanowią dochody związane z obsługą przesyłek
  • sklepy, których przeważa handel prasą, pamiątkami lub dewocjonaliami
  • kwiaciarnie
  • lokale gastronomiczne
  • markety na dworcach PKP
Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?

Chcesz się pośmiać? Włącz WKRĘTARKĘ!

Posłuchaj, kogo Albert wkręcił tym razem :)

Listen to "Rocznica. WKRĘTARKA" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE