Opalanie

i

Autor: Filip Naumienko/REPORTER

pogoda

Czeka nas eksplozja ciepła. Temperatury poszybują w górę tuż przed majówką 2024! Znamy prognozy pogody

2024-04-23 13:52

Pogoda na majówkę jest już znana i jak zapowiadają synoptycy, ucieszy miliony Polaków. Z najnowszych raportów jasno wynika, że na przełomie kwietnia i maja czeka nas ocieplenie. Temperatury mocno poszybują w górę, a na termometrach zobaczymy nawet 25 stopni. To daje nadzieję na słoneczny i ciepły długi weekend majowy.

Tegoroczna majówka wypada bardzo korzystnie. Dzięki temu, że 1 maja to środa, Polacy, przy dobrym zaplanowaniu urlopu, mogą cieszyć się aż 5-dniowym wolnym od pracy, wybierając jedynie jeden dzień z puli dni urlopowych - 2 maja. Jeśli jeszcze nie zaplanowaliście sobie majówki 2024, to chyba czas najwyższy to zrobić. Synoptycy zapowiadają bowiem ocieplenie. Po tygodniach intensywnego chłodu do Polski nadciągnie fala ciepła, a wskaźniki na termometrach pokażą nawet - uwaga - 25 stopni. Tak ciepło jak na początku kwietnia nie będzie, bo wówczas mieliśmy do czynienia z prawie 30-stopniowym upałem, jednak wciąż będzie to przyjemna odmiana. Wiemy już, jak prezentują się pogody na długi weekend majowy 2024. Najcieplej będzie przed majówką, jednak 1-3 maja również powinny upłynąć nam pod znakiem słonecznej, zadowalającej pogody.

Pogoda. Kiedy będzie ciepło w Polsce 2024? Od tego dnia zrobi się gorąco!

SMOLASTY nie zamyka się na DODĘ

Pogoda na majówkę 2024 już znana

To będzie ciepła majówka - mówią synoptycy. Jak wynika z najnowszych raportów pogodowych, przełom kwietnia i maja przyniesie zadowalające zmiany w pogodzie. 20 kwietnia na termometrach zobaczymy 25 stopni, a letnia aura utrzyma się przez kolejne dni. Załamanie pogody zapowiadane jest dopiero na sobotę 4 maja - wówczas należy spodziewać się opadów deszczu i spadku temperatur. Wciąż będzie jednak cieplej niż teraz. Wskaźniki pokażą około 18-19 stopni Celsjusza.