Czarne zdjęcia na Facebooku i Instagramie - o co chodzi w Blackout Tuesday? Co to jest?

2020-06-02 18:52 RW
Czarne zdjęcia na Facebooku i Instagramie - o co chodzi w Blackout Tuesday? Co to jest?
Autor: EAST NEWS Czarne zdjęcia na Facebooku i Instagramie - o co chodzi w Blackout Tuesday? Co to jest?

Czarne zdjęcia na Facebooku i Instagramie pojawiły się 2 czerwca. Co to jest Black Tuesday? O co chodzi w akcji, którą zorganizowała szefowa amerykańskiej wytwórni muzycznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły na ESKA.pl.

Czarne zdjęcia zalały InstagramFacebook, a także inne serwisy społecznościowe. Posty z czarną planszą publikują użytkownicy, znane marki, ale również światowe gwiazdy. Wśród nich m.in. Billie Eilish, Katy Perry, Kylie Jenner, czy Rihanna. Polscy wykonawcy też wrzucili do sieci taką fotkę. Zrobiła to Margaret, Julia Wieniawa, Dawid Kwiatkowski, Sara Boruc, Monika Brodka czy zespół 4Dreamers. Jaki jest powód? Czarne zdjęcia na Instagramie i Facebooku stały się popularne, a wszystko za sprawą akcji Blackout Tuesday. Co to jest? Nic innego, jak protest branży muzycznej, który zorganizowała Jamila Thomas, szefowa działu promocji wytwórni Atlantic Records, należącej do Warner Music Group. Do akcji przyłączył się również Universal Music Group, Sony Music Entertainment, Interscope Records, czy Def Jem.

Michał Szczygieł z premierowym wykonaniem Tak jak chcę! Występ w Domowym Graniu na ESKA.pl!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czarne zdjęcia - o co chodzi?

Czarne zdjęcia na Instagramie i Facebooku, dodawane przez znane osobistości, oznaczają ich włączenie się do protestu mającego na celu budowanie świadomości antyrasistowskiej. Gwiazdy wrzucają czarne zdjęcia na swoje profile dopisując hasztag #blackouttuesday.

Black Tuesday - co to jest?

Wzrok Europy zwrócony jest obecnie na wydarzenia, które mają miejsce w Stanach Zjednoczonych. Tam akcje protestacyjne, zamieszki, ogień na ulicach, a wszystko po tragicznej śmierci 46-letniego Amerykanina, George'a Floyda. Po 5-latach wyszedł on z więzienia za kradzież i zatrudnił się jako ochroniarz w latynoamerykańskiej restauracji oraz kierowca ciężarówki. W wyniku pandemii koronawirusa mężczyzna stracił pracę. Jak podają zagraniczne media, 25 maja miał zapłacić za zakupy w sklepie fałszywym banknotem. Wezwano służby mundurowe, a te pojawiły się bardzo szybko. Jeden z policjantów skuł George'a w kajdanki i przytrzymywał go na ziemi naciskając kolanem szyję. Gdy mundurowy zdjął nogę z szyi leżącego, okazało się, że przestał on reagować. Policjant został aresztowany. W sieci pojawiło się nagranie z trwającego osiem minut zatrzymania. Blackout Tuesday to akcja przeciwko rasizmowi po tragicznej śmierci Geroge'a Floyda.

Najnowsze