Chris Martin z Coldplay

i

Autor: Invision/Invision/East News Chris Martin z Coldplay zaśpiewał Niemena!

Coldplay w Polsce. Chris Martin zaśpiewał piosenkę Niemena!

2022-07-09 12:52

Co to był za koncert! Dziesiątku tysięcy fanów, którzy zdecydowali się spędzić piątkowy wieczór na PGE Narodowym, z pewnością nie wyszli rozczarowani. Coldplay dali z siebie wszystko, a punktem kulminacyjnym muzycznego widowiska było wykonanie hitu Sen o Warszawie Czesława Niemena. Musicie to zobaczyć!

Koncert Coldplay w Polsce przeszedł do historii, jednak bez wątpienia zapisał się jako jedno z najpiękniejszych wydarzeń muzycznych tej dekady. Kultowy zespół, który rozpoczął karierę ponad 25 lat temu, cały czas cieszy się wielką popularnością wśród słuchaczy na całym świecie, czemu dowodzi fakt, że ich show na PGE Narodowym w Warszawie zostało wyprzedane w ekspresowym tempie. Muzycy zagrali dla polskiej publiczności 8 lipca, a to, co zaprezentowali, można opisać tylko jednym słowem - MAGIA. Chris Martin ma w sobie tyle charyzmy, że nawet Stadion Narodowy, który jest w stanie pomieścić kilkadziesiąt tysięcy osób, jest dla niego za mały. Przez blisko dwie godziny show fani mogli usłyszeć nie tylko największe hity, ale również utwory promujące wydany w zeszłym roku album Coldplay Music of the Spheres. To wszystko okraszone wyjątkowymi wizualizacjami i zapierającymi dech w piersiach efektami specjalnymi. Bransoletki, które fani otrzymywali przy wejściu, stworzyły wyjątkowy spektakl, dzięki czemu fani na trybunach nie czuli się w żaden sposób wykluczeni ze wspólnej zabawy. Gwoździem programu niewątpliwie było jednak wykonanie przez Chrisa Martina piosenki z repertuaru Czesława Niemena. To po prostu trzeba zobaczyć!

Sonda
Coldplay - jesteś fanem zespołu?

Chris Martin z Coldplay śpiewa Niemena

Od pierwszych sekund koncertu Chris Martin deklarował miłość Polsce. Artysta przyznał, że zdecydowanie za rzadko do nas przyjeżdżają, jednak gdy już tu są, czują się jak w domu. 

Wspaniale was znowu widzieć - powiedział po polsku. 

To jednak nie jedyny polski akcent. Pod koniec koncertu Chris zaśpiewał legendarny hit Czesława Niemena - Sen o Warszawie. Publiczność oszalała! To nie tylko wielkie zaskoczenie, ale przede wszystkim dowód na to, że muzycy Coldplay faktycznie pokochali Polaków. Jak było widać 8 lipca, ze wzajemnością. Polska publika także spisała się na medal, przygotowując fanowską akcję i stosując się do poleceń lidera zespołu. Fragment Snu o Warszawie w wykonaniu Martina prezentujemy poniżej.

Coldplay w Warszawie 2022 - fani szykują wielkie serce! Szczegóły akcji koncertowej na PGE Narodowym

Listen to "Perkusista Coldplay gościem Radia ESKA! Posłuchaj rozmowy z Willem Championem" on Spreaker.