Burze z gradem - 14 lipca 2019. IMGW wydał ostrzeżenia dla kilku województw!

2019-07-14 17:32 MK
Burza
Autor: WOJCIECH JARGILO

Pogoda wciąż zaskakuje. Choć pierwsze dwa tygodnie lipca nie zapowiadały powrotu ciepłego lata, wszystko wskazuje na to, że już niebawem będziemy mieć z nim do czynienia. Zanim jednak do Polski powrócą wysokie temperatury, koniec tygodnia przyniesie nam silne burze z gradem. Kilka województw jest zagrożonych! Więcej szczegółów na temat pogody w niedzielę 14 lipca na ESKA.pl.

Burze - dziś w Polsce będą mieć z nimi do czynienia mieszkańcy kilku województw. Już sobota 13 lipca przyniosła ulewy w różne rejony Polski, a dziś możemy przygotować się na kontynuację. Lato 2019 niewątpliwie coraz bardziej nas zaskakuje. Czerwiec był oficjalnie najbardziej upalnym miesiącem w historii świata, a wskaźniki na termometrach w naszym kraju wynosiły nawet 37 stopni Celsjusza! Wraz z końcem miesiąca, przyszło upragnione ochłodzenie. W pewnym momencie było na tyle zimno, że w Tatrach zauważono świeży śnieg! Wszystko wskazuje jednak na to, że już w następnym tygodniu znów będziemy cieszyć się słonecznym latem. Gdzie pojawią się jednak burze?

Burze dziś - 14 lipca 2019

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, mieszkańcy aż sześciu województw będą się dziś musieli zmierzyć z burzami z gradem. Wydano już alerty o niebezpieczeństwie pierwszego stopnia, czyli najniższego. Burze z gradem nie ominą dziś następujących województw: lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Pogoda - lipiec 2019

Wielu wyczekuje powrotu pięknego, gorącego lata. Mamy dla was dobre wiadomości! W związku z nadejściem wyżu Xandra, w Polsce ponownie zapanują wysokie temperatury. Znaczne ocieplenie będziemy mogli zaobserwować już na początku przyszłego tygodnia, czyli 15 - 21 lipca 2019 roku.

Najnowsze