Burze w całej Polsce to dopiero początek? Fala upałów znów uderzy do Polski!

2021-08-09 14:01
termometr
Autor: źródło: Pixabay

Ostatnie dni nie przyniosły poprawy pogody. Wręcz przeciwnie! Przez Polskę ponownie przeszły silne burze, a Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał specjalne alerty pogodowe. Jaka będzie pogoda w kolejnym tygodniu? Czy wciąż będzie burzowo? A może można liczyć na poprawę pogody i powrót upałów?

Silne burze, porywisty wiatr i opady deszczu - tak wyglądały ostatnie dni w niemalże całej Polsce. Pogoda w sierpniu stale zaskakuje i właściwie nie pozwala na cieszenie się z ostatnich tygodni wakacji. Po upałach przyszedł czas na ochłodzenie i do tej pory nic nie wskazywało na to, żeby cokolwiek miało się zmienić. W niektórych rejonach Polski można było wręcz poczuć już jesienną aurę. Eksperci pogodowi mają jednak dobre wiadomości do przekazania. Według sporządzonych przez nich prognoz do Polski dopływać ma umiarkowanie ciepła masa powietrza pochodzenia polarnomorskiego. Oznacza to, że w  drugim tygodniu sierpnia można liczyć na rozpogodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który jest na bieżąco ze zmianami zachodzącymi w pogodzie, zapewnia, że w najbliższym czasie prawdopodobieństwo rozwoju burz nad Polską będzie stosunkowo niskie. Kolejne dni przyniosą wyższe temperatury.

Pogoda - znikną burze

Nowy tydzień rozpoczął się słonecznie w całej Polsce. We wszystkich regionach naszego kraju pojawiło się więcej słońca, co mocno ucieszyło mieszkańców. Jak informuje IMGW, to dopiero początek. Końcówka tego tygodnia może przynieść nawet powrót upałów. Eksperci pogodowi spodziewają się temperatur powyżej 30 stopni. Obecnie w niemalże całym kraju wskaźniki na termometrach pokazują około 25 stopni. 

Jak nie przytyć na festiwalu?| ESKA XD - Fit vlog #28
Najnowsze