Burza tropikalna w Polsce: Humberto sieje postrach na świecie i w naszym kraju!

2019-09-25 11:17 A.D.
Samochody
Autor: East News / Marek Kowalczyk/REPORTER

Pogoda w naszym kraju zmienna bywa szczególnie jesienią i na wiosnę. Wielu z nas przyzwyczaiło się już do nagłych opadów deszczu czy gradu, jednak teraz pogoda prawdziwie nas zaskoczy. Polska odczuje skutki burzy tropikalnej, która szaleje obecnie na Oceanie Atlantyckim. Jak wpłynie na pogodę w naszym kraju?

Pogoda bywa zmienna i zaskakuje nas niezależnie od pory roku. Skutki niektórych klimatycznych przemian odczuwalne są na całym świecie. Tropikalna burza o nazwie Huberto przekształciła się w huragan, który przybiera na sile. Posiada on pierwszą, czyli najniższą kategorię w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Skutki szalejącego na Oceanie Atlantyckim żywiołu odczujemy nawet w Polsce. 

Zobacz też: Roksana Węgiel zdradziła, co robi, gdy zapomni tekstu swojej piosenki! Przysłuchujcie się na koncertach!

Humberto w Polsce 2019 - czy dotrze do Polski? 

Na pogodę w Polsce wpłynie cyklon eks-Humberto. Oznacza to, że wraz z ciepłym powietrzem dotrą do naszego kraju deszczowe chmury. Temperatura podskoczy do 17-21 stopni. W środę eks-Humberto obejmie południowo-zachodnią część Polski. Chmury przesłonią nam niebo nad całym krajem. Wysoka temperatura utrzyma się w Polsce przez cały weekend. Możemy spodziewać się jednak, jej gwałtownych spadków w nocy. Cyklon traci na sile, więc wiatr nie będzie zbyt porywisty.

Najnowsze