Booktok czyli ksiązki, które zdobyły popularność na TikToku. 5 pozycji idealnych na wakacje

2022-08-06 15:53
Najlepsze ksiązki z TikToka!
Autor: canva.com Najlepsze ksiązki z TikToka!

Mówi się, że social media sprawiają, że młodzież znacznie rzadziej sięga po książki. TikTok udowadnia, że jest inaczej! Tak zwany Booktok czyli część TikToka, na której użytkownicy nagrywają kontent na temat literatury z każdym dniem coraz bardziej popularny. Oto 5 pozycji, które będą idealnymi lekturami na wakacje 2022.

Booktok szybko stał się fenomenem TikToka! Mało kto spodziewał się, że nowoczesna aplikacja zachęci młodzież do czytania książek, jednak na TikToku z każdym dniem możemy zauważyć coraz więcej kont, poświęconych literaturze. W księgarniach zaczęły nawet pojawiać się półki z książkami okrzykniętymi hitami TikToka. Które z nich użytkownicy upodobali sobie najbardziej? Oto 5 pozycji, które użytkownicy aplikacji upodobali sobie w szczególności. Sprawdzą się wręcz idealnie jako lektury na wakacje 2022!

TikTok informuje o tym, kto ogląda nasz profil! Jak to sprawdzić?

ESKA Summer City w Łodzi: przez całe lato z wami!

Red, white & royal blue - Casey McQuiston

Bestseller New York Times. Co się stanie, gdy Pierwszy Syn Ameryki zakocha się w księciu Walii? Podczas wesela na brytyjskim dworze królewskim wybucha kłótnia. W jej wyniku książę Henry i Alex - syn prezydentki USA - lądują w torcie weselnym, co wywołuje kryzys dyplomatyczny między państwami. Żeby go zażegnać, PR-owcy wymyślają ustawkę: Henry i Alex mają spędzić razem jeden dzień, pokazując się mediom jako najlepsi przyjaciele. Nikt się nie spodziewa, że fałszywa, instagramowa przyjaźń przerodzi się w uczucie, które młodzi mężczyźni będą zmuszeni ukrywać przed całym światem.  Jak długo uda im się ukrywać uczucie? Przeczytaj książkę i przekonaj się sam!

It ends with us - Colleen Hoover

Czasem te osoby, które najmocniej nas kochają, potrafią też najmocniej ranić. Lily Bloom zawsze płynie pod prąd. Nic dziwnego, że otworzyła kwiaciarnię dla osób, które… nie lubią kwiatów, i prowadzi ją z pasją i sukcesami. Gdy poznaje przystojnego lekarza Ryle’a Kincaida i rodzi się między nimi wzajemna fascynacja, Lily jest przekonana, że jej życie nie może być już lepsze. Tak mogłaby skończyć się ta historia. Jednak niektóre rzeczy są zbyt piękne, by mogły trwać wiecznie. Gdyby złamane serce mogło przybrać jakąś formę, stałoby się tą książką. Odważna i głęboko osobista powieść Colleen Hoover zdobyła w 2016 roku nagrodę czytelników Goodreads Choice Awards za najlepszy romans. 

Siedmiu mężów Evelyn Hugo - Taylor Jenkins Reid

Monique, młoda dziennikarka, dostaje propozycję przeprowadzenia wywiadu z wielką aktorką Hollywood – Evelyn Hugo. Warunek jest jeden: ta rozmowa nie może się ukazać przed śmiercią gwiazdy. Evelyn opowiada o tym, jak wyrwała się z biedy i trafiła do świata kina, o sławie, pieniądzach i skandalach w blasku reflektorów. Dlaczego Evelyn miała aż siedmiu mężów? Kogo kochała naprawdę? Jej życie kryje tajemnice, które nigdy nie powinny trafić w ręce mediów. Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów Marilyn Monroe i Audrey Hepburn! Gdyby Evelyn Hugo istniała naprawdę, byłaby ich najlepszą przyjaciółką albo… największą konkurentką.

Opowiem o tobie gwiazdom - Edyta Prusinowska

Astrid po śmierci siostry marzy o jednym – by opuścić rodzinne miasto. Po skończeniu liceum wraz z przyjacielem postanawia wprowadzić w życie swój plan: zostawić za sobą wszystkie dotychczasowe doświadczenia i wyruszyć w podróż. Zapraszają też nowo poznanego kolegę, dzięki któremu coś, co było marzeniem, może stać się rzeczywistością. Czas, który razem spędzą, zbliży ich na tyle, że doprowadzi do rozkwitu kiełkujących uczuć…"Opowiem o tobie gwiazdom” to opowieść o determinacji młodych ludzi, którzy mimo wielu przeciwności losu i przykrych doświadczeń życiowych dążą do odnalezienia szczęścia.

The Love Hypotesis - Ali Hazelwood

Udawany związek pary naukowców i siła przyciągania, której nie da się racjonalnie wytłumaczyć. Olive Smith, doktorantka na wydziale biologii Uniwersytetu Stanforda, jest inteligentna i utalentowana, ale też niepozbawiona kompleksów. Niedawno zerwała ze swoim chłopakiem Jeremym. Aby udowodnić swojej przyjaciółce Anh, że nic ich już nie łączy – w końcu naukowców interesują tylko namacalne dowody – Olive postanawia pocałować pierwszego mężczyznę, którego spotka na swojej drodze. Nagle ten niewielki eksperyment przeradza się w odkrycie stulecia. A Olive dowiaduje się, że jedyną rzeczą trudniejszą niż próba ujęcia miłości w naukowe ramy jest zmierzenie się z własnymi uczuciami. 

Sonda
Czy lubisz czytać książki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze