Bono na ulicy? Lider U2 dał chartatywny koncert na ulicy [VIDEO]

2013-12-27 17:20

Bono wystąpił charytatywnie na ulicy w Dublinie. Lider U2 oraz irlandzcy muzycy - Glen Hansard i Lisa Hannigan zaśpiewali m.in. Merry Xmas Everybody oraz O Come All Ye Faithful. Dochód ze zbiórki prowadzonej podczas ulicznego kolędowania zostanie przekazany fundacji The Simon Community.

Bono wraz z zaprzyjaźnionymi, irlandzkimi muzykami wziął udział w świątecznej zbiórce pieniędzy. Wokalistę U2 wspierali m.in.: Glen Hansard i Lisa Hanningan.

>>> Gorąca 100 - Głosujemy na najgorętsze przeboje 2013! <<<

W ramach zbiórki na Grafton Street w Dublinie muzycy wykonali tradycyjne, irlandzkie kolędy oraz piosenki świąteczne. W repertuarze znalazły się takie piosenki jak Merry Xmas Everybody, czy O Come All Ye Faithful. Dochód z ulicznego kolędowania zostanie przekazany fundacji The Simon Community, która zajmuje się pomocą bezdomnym. Kolędowanie na Grafton Street odbywa się co roku.

Bono zajmuje się działalnością charytatywną od początku lat 80. Jak sam twierdzi przełomowy dla niego był  moment, w którym obejrzał The Secret Policeman's Ball pokaz charytatywny Johna Cleese'a i producenta Martina Lewisa dla Amnesty International. Lider U2 brał udział w projektach Live Aid i Band Aid. W połowie lat 80., wraz z żoną, Ali wyjechał do Etiopii by jako wolontariusz pomagać potrzebującym w czasie klęski głodu, która nawiedziła wówczas ten region.

>>> Szukasz muzy na Sylwestra? Znajdziesz ją w eskaGO! <<<

Nowa płyta U2 zapowiedziana została na wiosnę 2014. Będzie to pierwszy od pięciu lat studyjny album grupy. Krążek zapowiada piosenka Ordinary Love pochodząca z filmu Mandela: Long Walk To Freedom.
 

Bono - Grafton St Christmans Eve 2013Bono, Glen Hansard & Lisa Hannigan Busking Grafton St Dublin Christmas Eve 2012KZ

Najnowsze