Baranovski przyjechał na koncert, ale nikt nie przyszedł! Występ transmitował w sieci!

i

Autor: Warner Music Poland / materiał prasowy Baranovski przyjechał na koncert, ale nikt nie przyszedł! Występ transmitował w sieci!

Baranovski zareagował na odwołane koncerty! Tego jeszcze nie było!

2020-03-12 14:01

Baranovski, czyli wykonawca megahitu Czułe miejsce, zareagował na odwołane koncerty! Wokalista zagrał dla swoich fanów na Facebooku, a ci byli pod ogromnym wrażeniem. Przegapiliście jego występ? Zobaczcie go już teraz - na ESKA.pl!

Pandemia koronawirusa ma coraz większy wpływ na nasze życie. Bardzo dobitnie odczuwają to m.in. artyści i ich słuchacze. Zaplanowane imprezy masowe są odwoływane. Stało się tak również z wczorajszym koncertem BARANOVSKIEGO we wrocławskim Starym Klasztorze. Sytuacja była dynamiczna, artyści rozstawili sprzęt, odbyli próbę i byli gotowi do występu. Dosłownie na półtorej godziny przed planowanym rozpoczęciem wydarzenia padła decyzja o przełożeniu koncertu na inny termin, który podany zostanie wkrótce. BARANOVSKI, wspólnie z całym zespołem, podjął jednak decyzję o tym, że tego wieczora zagrają i zrobią tym samym miłą niespodziankę swoim fanom. Orkiestra zawsze schodzi ostatnia – skomentował BARANOVSKI i równo o 20:00 odpalił livestream występu na swoim profilu na facebooku. Był to pełnoprawny koncert, który spotkał się z falą pozytywnych komentarzy.

Zobacz: Koronawirus Wrocław: Koncerty bez publiczności albo odwołane. Są transmisje w internecie

Jak poinformował nas management artysty, koncert był całkowicie wyprzedany. Zastanawiano się, czy ogłosić soldout, jednak biorąc pod uwagę sytuację, która zaistniała uznano to za niestosowne. Na dwie godziny przed koncertem poinformowano, że występ zostanie odwołany z oczywistych względów. Stąd spontaniczna decyzja o streamingu w sieci.

Baranovski - nowa piosenka i teledysk

Przy tej okazji warto przypomnieć o najnowszym teledysku artysty, które światło dzienne ujrzał w zeszłym tygodniu. Sam, bo o nim mowa, to ostatni już singiel promujący nominowany do Fryderyka debiutancki album BARANOVSKIEGO zatytułowany Zbiór. Poprzednie single BARANOVSKIEGO jeden po drugim stawały się dużymi przebojami, zdobywając popularność w radiu, w serwisach streamingowych i na YouTube. Każdy z nich dodatkowo uzyskał status złotego lub platynowego singla. Największy sukces odniosła piosenka Czułe miejsce, która dotarła do 1. miejsca oficjalnego radiowego airplay chart, czyli zestawienia najczęściej granych utworów w radiu w Polsce. Klip do singla do tej pory zaliczył ponad 11 milionów wyświetleń.

Imprezy masowe odwołane ! Komentarz redaktorów Federa i Walczaka [WIDEO]

Sam nie jest wprawdzie piosenką w tak oczywisty sposób przebojową jak dotychczasowe propozycje BARANOVSKIEGO, ale wśród fanów artysty uchodzi za jedną z najbardziej ulubionych na jego płycie. Ciekawostką jest, że to od niej rozpoczęła się, ale i zakończyła praca nad Zbiorem.


Długo zbierałem się, żeby konkretną piosenkę uznać za pierwszą na moją płytę. W końcu nagrałem Samego i poczułem, że w końcu stałem się dorosły muzycznie. Później już wiedziałem dokąd idę i pozbyłem się dawnych kompleksów związanych z moją twórczością. Pracę nad albumem zakończyłem trzy lata później, nagrywając Samego w zupełnie nowej aranżacji.

- opowiedział Baranovski. Do tej nowej wersji piosenki Sam nakręcony został teledysk, za którego realizację odpowiedzialni są reżyser Krzysztof Grudziński oraz operator Filip Załuska. Znani wcześniej ze współpracy z m.in. Natalią Nykiel i Mariką (Krzysztof) oraz duetem Rysy i Piotrem Ziołą (Filip) stworzyli oszczędny, acz wysoko zaawansowany technologicznie klip, jakiego wcześniej w Polsce nie było. Sam BARANOVSKI także nie miał dotąd teledysku, w którym byłoby go tak dużo. Dosłownie.

(materiał prasowy: Warner Music Poland)