Koronawirus Wrocław: Koncerty bez publiczności albo odwołane. Są transmisje w internecie

2020-03-12 9:20

Wczoraj (11 marca) w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1 miał się odbyć planowo koncert Baranovskiego. Sam artysta zapewniał jeszcze wczoraj, że każdy sam może zdecydować, czy przyjdzie na koncert. My też mieliśmy tam być, by dzisiaj rano na naszej stronie pojawiła się galeria zdjęć z tego koncertu. Nic z tego. Ostatecznie koncert został zorganizowany bez udziału publiczności i fotoreporterów.

"Koronawirus zleciał na nas wszystkich jak grom z jasnego nieba i nie ma idealnego rozwiązania wszystkich naszych problemów, które mnożą się z każdą godziną. Każdy ma swoją ocenę tej sytuacji(...). Wierzę jednak też, że w tej wyjątkowej sytuacji ludzie, którzy nie czują się najlepiej rezygnują z wyjścia z domu. My też jedziemy dziś do pracy i za kilka godzin zagramy koncert we Wrocławiu. (...) Dlatego szanuję wszystkie Wasze opinie, które odradzają by dziś grać ten koncert ale szanuję i tych, którzy chcą byśmy dziś wyszli na scenę. Uwierzcie, nie robię tego w złej wierze ani z myślą o zysku. Czekam na koniec epidemii wirusa a przede wszystkim epidemii strachu" - napisał na swoim Facebooku siedemnaście godzin temu Baranvoski. Cały post możecie zobaczyć poniżej: 

Jednakże potem, już po ogłoszeniu przez WHO pandemii, Baranovski poinformował, że koncert odbędzie się bez udziału publiczności, a w internecie będzie można zobaczyć transmisję. Ponadto bilety zachowują ważność, bo artysta obiecał dodatkowy koncert (już z udziałem publiczności) we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że koncert we Wrocławiu miał się odbyć w ramach trasy koncertowej artysty. Baranovski jest twórcą takich hitów, jak "Czułe miejsce" czy "Dym".

Przypomnijmy, że większość koncertów w Starym Klasztorze została przełożona na inny termin z powodu pandemii koronawirusa. Na taki krok zdecydowało się również Centrum Koncertowe A2 we Wrocławiu (te, które miały się odbyć do 28 marca, zostaną przeniesione na inny termin).

Koronawirus instrukcja postępowania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE